Vakcinācijas centrā Salaspilī paviesojās premjers Krišjānis Kariņš

2 komentāri

No šodienas, 28. maija, uz visu nedēļas nogali durvis ver masu vakcinācijas centri Rīgā un reģionos. Liela aktivitāte arī Salaspilī, kur vietējā sporta namā jau no rīta pulcējās cilvēki, lai saņemtu pirmo vai atkārtoto vakcīnu. Šodien vizītē Salaspilī ieradās premjers, stāsta TV3 Ziņas.

Vakcinācijas centra vadītāja stāsta, ka iedzīvotāju interese bija liela jau no pirmās dienas.

Pie ieejas pulcējās kā cilvēki gados, tā jaunieši. 29. maijā un 30. maijā Salaspilī vakcinācija nenotiks, tādēļ šodien iespēju tikt pie potes izmantoja gan tie, kas veica atkārtotu vakcināciju, gan vakcinējās pirmo reizi – tostarp arī Alise, kurai pirms atbildīgā procesa satraukuma gan nebija: ”Nē, nav bailes! Tas jau tikai mūsu veselībai.”

Salaspils veselības centra valdes locekle skaidroja, ka process noritēja raiti un mierīgi, par kārtību gādāja zemessargi. Iedzīvotāju interese bija liela jau no pirmās dienas, kad bija iespēja pieteikties vakcīnām.

”Tiklīdz atvērām pierakstus, manavakcina.lv tiek aizpildīti, cilvēki zvanās, interesējas, nāk! Salaspils sporta nams ir masveida vakcinācijas punkts, bet vakcinējas arī poliklīnikā Lauku ielā 8, kā arī braucam uz ārsta praksi Saulkalnē, arī mājas vizītēs un pie kolektīviem, ja ir pieteikumi,” stāsta Salaspils veselības centra valdes locekle Jeļena Pettinena.

Salaspils veselības centrs regulāri saņem gan zvanus, gan e-pastus no iedzīvotājiem.

”Jautā, kāda tā vakcīna būs, ar kādu vakcinēsim – biežākais jautājums. Tagad aktuāls arī par otrajām devām – darām visu, ko varam, ja varam masveida vakcinācijas centrā paņemt cilvēkus, tad ņemam,” skaidro Pettinena.

Salaspils vakcinācijas centru apmeklēja premjers Krišjānis Kariņš, kurš pauda gandarījumu, ka iedzīvotāji aktīvi izmanto iespēju vakcinēties pret Covid-19. Jo ātrāk lielākā daļa iedzīvotāju šo uzdevumu paveiks, jo ātrāk atgriezīsimies normālā dzīvē, uzsvēra Kariņš: ”Tieši 15. jūnijā vakcinētiem cilvēkiem dzīve daudz straujāk sāks atgriezties normālākās sliedēs, diemžēl nevakcinētiem cilvēkiem būs jāievēro piesardzības pasākumi, lai sevi pasargātu.”

”Jāsaprot, ka modrība jāuztur! Var viss kas gadīties, parādīties kāds variants, kas pārkāpj esošās vakcīnas, un tad atkal būtu piesardzīgā dzīve. Bet es domāju, ka visi tagad protam maskas valkāt, distanci ievērot, telpas vēdināt – tie jau nav slikti ieradumi,” turpina Kariņš.

Rīgā brīvdienās atvērti četri vakcinācijas centri. 29. maijā reģionos vakcinācijas punkti būs atvērti Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Ventspili, Jūrmalā, Tukumā, Talsos kā arī Alūksnē. 30. maijā –  Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, Madonā.

Iedzīvotāji var uzzināt par vakcinācijas centru darba laiku pašvaldību mājaslapās vai zvanot uz tālruni 8989.

Liela mēroga centros vakcinācija šonedēļ plānota ar “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu, kā arī “Johnson & Johnson” vienas devas vakcīnu.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), ieteicams līdzi paņemt ūdeni un ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

2 komentāri