Vakanču gadatirgus Smiltenē apmeklē gan ilgstoši bezdarbnieki, gan no ārzemēm atbraukuši jaunieši

4 komentāri

Simtiem darba meklētāju ceturtdien viesojās Smiltenē notiekošajā Vakanču gadatirgū. Tur visdažādāko specialitāšu pārstāvji varēja tikties un, iespējams, pat uzreiz vienoties ar savu nākamo darba devēju. Lai arī ekonomikas attīstība Latvija piebremzējusi, piedāvājumu netrūkst.

Vakanču gadatirgus Smiltenē pulcē daudzus – gan ilgstošus bezdarbniekus, gan no ārzemēm atbraukušus jauniešus.

Pārdevēji, viesmīļi, apsardzes darbinieki, amatnieki, pat matroži un medicīnas māsas – šie ir vien daži no speciālistiem, kurus darba devēji meklēja Vakanču gadatirgū.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Evita Simsone stāsta, ka šādiem pasākumiem ir jau aptuveni 10 gadu ilga vēsture un tie kļūst arvien iecienītāki. “Mēs vienmēr pēc Vakanču gadatirgiem ievācam stāstus un vērtējumus gan no darba devējiem, gan no darba meklētājiem. Statistika un interese arvien uzlabojas. Nereti ir situācijas, ka darba līgumi pat tiek noslēgti Vakanču gadatirgu ietvaros.”

Darbiniekus meklē visdažādākie uzņēmumi – gan vietējie no Smiltenes, gan vieni no lielākajiem nodarbinātajiem reģionā un valstī. Papildināt savas rindas piedāvāja arī ugunsdzēsēji un bruņotie spēki.

Vakanču gadatirgū valdīja pozitīvs noskaņojums, uz to ieradās vairāki simti vidzemnieku. Bijušie metinātāji, kokapstrādātāji un ceļinieki – daudzi te saskatīja atspēriena punktu darbagaitu atsākšanai vai uzsākšanai.

4 komentāri