Vakanču gadatirgus Liepājā pulcē vairāk kā 180 uzņēmēju

0 Komentāru

Vairāk nekā 180 uzņēmēji no visas Kurzemes sestdien pulcējās Liepājā – uzņēmēju dienās, kas šogad apvienotas ar vakanču gadatirgu. Daudzi uzņēmumi jau kļuvuši par pastāvīgiem gadatirgus dalībniekiem, jo tā esot reālāka iespēja atrast tiešām motivētus darbiniekus.

Interese par darba iespējām ir liela, un sestdien Liepājas Olimpiskajā centrā pulcējās simtiem cilvēku. Vieni atnākuši cerībā atrast darbu, citi – jo vēlas mainīt esošo darba vietu.

Darba sludinājumu portāla “CV-online” klientu menedžere Dace Kalniņa norāda, ka tieši profesijas maiņa šajā vakanču gadatirgū ir tas, par ko liepājnieki interesējas visvairāk. “Lai cik dīvaini nebūtu, apmeklētāji interesējās mainīt vispār savu sfēru, mums ir ļoti daudz pedagogu, kas teikuši, ka diemžēl veras ciet skolas un viņiem vairs nav darba iespējas, tad viņi jautā, kāda iespēja pedagogiem būtu darīt kaut ko citu.”

Ja vēl pirms pāris gadiem “Liepājas metalurga” slēgšana atstāja manāmu iespaidu uz bezdarbu Liepājā, tad tagad situācija esot ievērojami uzlabojusies. Liepāju par sava biznesa attīstīšanas vietu izvēlas arvien vairāk uzņēmēju – ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm.

Arī Nodarbinātības valsts aģentūras dati liecina, ka Liepājā pērn samazinājies bezdarba līmenis, un šobrīd vēju pilsētā atvērtas ir vairāk kā 600 brīvas vakances.

Jaunākie rādītāji par bezdarba līmeni valstī kopumā ir uzlabojušies. Šobrīd reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā ir 6,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Augstākais bezdarba līmenis ir valsts reģionos. Visvairāk cilvēku bez darba ir tieši Kurzemē un Latgalē.

0 Komentāru