Vājredzīgi bērni Latvijas simtgadei velta īpašu pasaku izlasi

Pievienot komentāru
Vājredzīgi bērni Latvijas simtgadei velta īpašu pasaku izlasi
Foto: ekrānuzņēmums no video / "900 sekundes"

Nebijušu pasaku izlasi, kas veltīta Latvijas simtgadei, radījuši vājredzīgie un neredzīgie skolēni no Strazdumuižas internātvidusskolas.

Bērni ir izveidojuši pasaku izlasi ”Strazdulēnu pasakas”, lai uzdāvinātu to Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB). Grāmata ir iespiesta Braila rakstā.

Bērni ar redzes traucējumiem labprāt iesaistījās LNB rīkotajā akcijā, kas ir veltīta Latvijas simtgadei. Skolas direktora vietniece pirms pāris mēnešiem internetā ieraudzīja, ka LNB rīko simtgadei veltītu akciju ”Īpašā grāmata īpašā plauktā” un saprata, ka viņas audzēkņiem noteikti ir jāpiedalās.

Sarmīte Rozīte
Strazdumuižas internātvidusskolas vājredzīgiem un neredzīgiem direktora vietniece

Es strādāju ar bērniem, kam ir redzes traucējumi, ka īpašā grāmata – tā ir Braila grāmata. Tad man radās doma, diez vai Nacionālajai bibliotēkai būs šāda grāmata aiznesta. Tā mēs savu skolu popularizējam un Brailu aktualizējam, ka ir bērni, kas mācās neredzīgo, Braila, rakstā. Lasa, raksta, un ir tādas grāmatas!

Grāmata Braila rakstā nodrukāta divos eksemplāros. Viens no tiem paliks Strazdumuižas skolā, bet otrs nākampirmdien tiks svinīgi pasniegts Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.