10 komentāri
Vairums no Latvijas aizbraukušo pat nedomā atgriezties Latvijā, pauž demogrāfs
FOTO: LETA

Bieži vien mēs viens otru barojam ar pilnīgi nepamatotām cerībām, ka vairums no Latvijas aizbraukušo cilvēku šeit atgriezīsies, man ļoti skumji teikt, bet tas nenotiks, atzīst demogrāfs Ilmārs Mežs.

Viņš uzskata, ka sabiedrībā valda naivs optimisms par aizbraukušo vēlmi atgriezties Latvijā.

“Vairums aizbraukušo to tik vien domā, kā varētu tikt atpakaļ pie pirmās iespējas, protams, ir tādi, kam ir tur apnicis, nav veicies ar darbiem un ir grūti iekļauties kādā no sabiedrībām, bet diemžēl vairums no viņiem pat nedomā atgriezties uz darba mūžu Latvijā,” pesimistisks ir Mežs.

Demogrāfs uzskata, ka liela daļa cilvēku Latvijā neatgriezīsies, jo šādi pozitīvi piemēri nav novēroti arī nevienā citā valstī.

“Tas varētu notikt tad, ja vien Latvija pēkšņi izvēršas par Eiropas Savienības (ES) mazo tīģeri, kas lēcienā apstiedz Īriju vai kādu citu valsti,” domā Mežs.

Viņš ir pārliecināts, ka iedzīvotājiem sākumā būtu jāmainās pašiem, nevis jāgaida, kad valsts viņu vietā ko paveiks, un mainīt sevi nemaksā neko, tāds vienkārši ir latviešu ieradums, raksturs un nevēlēšanās kaut ko šīs lietas labā darīt, uzskata Mežs.

“Latvijā valda drūmas sejas, esam drūmi, nīgri un bieži vien dusmīgi bez pamata. Nav tā, ka smaidīsim tikai tad, kad daudz labāk dzīvosim,” norāda demogrāfs.

TOP komentāri

 • Imis
  +9 +9 0

  Imis

  Mēs,tā saucamie;;reņģu rijēji;;jau sen to zinam ka neatgriezīsies..tikai pamuļķi var cerēt .Ja jāmaina 1000 eiro mēnesī tur pret 380..šeit..
  Valdība vēlas uzbāzt mums uz acīm rozā brillītes...
  Visu laiku,kā vistas,kladzina...jaunas darba vietas...jaunas darba vietas...
  Taču kā sākas runas par atalgojumu,tā kā strausi..sabāž galvas savā aizkrāsnē...
 • amux
  +9 +9 0

  amux

  Latvijas darbadevejiem un elitei aizbraukusie nav vajadzigi. Zinu cilvekus kas tagriezusies LV nevar atrast darbu jo CV godigi norada ka stradajis arpus LV.
  Paldies - Tu mums nederi pat par apkopeju - seko atbilde.
 • nezinitis
  +8 +8 0

  nezinitis

  vai tad parastais darba daritajs var cinities ar izpildvaru un valsti nodoklu sistemas , kad valsts veicina darbspejigo [nodoklu maksataju ] aizbrauksanu no musu valsts.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl