Vairums jauno Covid-19 gadījumu bijis Rīgā, arī Valmierā sasirgušo skaits pārsniedzis piecus

3 komentāri
Vairums jauno Covid-19 gadījumu bijis Rīgā, arī Valmierā sasirgušo skaits pārsniedzis piecus
KASPARS KRAFTS, F64

Pagājušajā diennaktī Covid-19 inficēto skaits palielinājies Rīgā un Valmierā, un Vidzemes pilsētā saslimušo skaits pārsniedzis piecus, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Aizvadītajā diennaktī Covid-19 konstatēts 15 cilvēkiem. Vairums jeb 11 jaunie gadījumi reģistrēti Rīgā, kur pieci inficētie atklāti patversmē “Zilais krusts”.

Līdz astoņiem pieaudzis saslimušo skaits Valmierā, kur tas līdz šim bijis no viens līdz pieci.

Tāpat par vienu slimnieku vairāk reģistrēts Stopiņu novadā, kur tagad ir astoņi Covid-19 gadījumi.

Līdz šim Covid-19 kopumā konstatēts 66 pašvaldībās, proti, Aizkraukles, Aizputes, Alojas, Alūksnes, Alsungas, Ādažu, Babītes, Baldones, Bauskas, Beverīnas, Burtnieku, Carnikavas, Cēsu, Dagdas, Dobeles, Durbes, Engures, Garkalnes, Grobiņas, Iecavas, Jelgavas, Kocēnu, Krustpils, Kuldīgas, Ķeguma, Ķekavas, Lielvārdes, Limbažu, Mazsalacas, Mālpils, Mārupes, Mērsraga, Ogres, Olaines, Ozolnieku, Pārgaujas, Preiļu, Priekules, Priekuļu, Raunas, Rēzeknes, Ropažu, Rūjienas, Salacgrīvas, Salaspils, Saldus, Saulkrastu, Sējas, Siguldas, Skrīveru, Smiltenes, Stopiņu, Talsu, Tukuma, Valkas, Vecumnieku un Ventspils novados, kā arī lielajās pilsētās – Daugavpilī, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Rīgā, Valmierā un Ventspilī.

Parādoties 11 jaunatklātiem saslimšanas gadījumiem, kopējais Covid-19 pacientu skaits Rīgā pieaudzis līdz 410. Jūrmalā joprojām reģistrēti 32, bet Jelgavā 23 sasirgušie.

SPKC informācija liecina, ka piektdaļa jeb 22% sasirgušo no visiem 727 ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, vēl 19% – vecumā no 40 līdz 49 gadiem. Daudz sasirgušo – 17% – pārstāv vecuma grupu no 50 līdz 59 gadiem.

No visiem saslimušajiem bērni līdz deviņiem gadiem ir 2%, seniori pēc 70 gadiem – 9%. 15% saslimušo ir vecumā no 20 līdz 29, 13% – no 60 līdz 69 gadiem. Vēl 3% no Covid-19 pozitīvajiem pacientiem ir desmit līdz 19 gadus veci.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī veikti 1184 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19 un 15 gadījumos tie bijuši pozitīvi. Tostarp Covid-19 konstatēts piecām personām “Zilā krusta” patversmē Rīgā.

Līdz šim Latvijā konstatēti 727 Covid-19 inficētie, savukārt izmeklējumu kopskaits sasniedzis 35 881.

Patlaban stacionārā atrodas 44 pacienti, tai skaitā 39 pacienti ar vidēju, bet pieci pacienti ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 64 pacienti.

Kopumā Latvijā līdz šim miruši pieci pacienti, kas bija inficējušies ar Covid-19 infekciju, par vēl vienu cilvēku, kurš miris ārpus stacionāra, SPKC gaida patologanatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.

Ministru kabinets ir pagarinājis Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam.