Komentāri

Uzņēmumam “KVV Liepājas metalurgs”, kas pēdējo četru gadu laikā mainījis divus saimniekus un vairāk atradies dīkstāvē nekā cītīgi ražojis, atkal izšķirošs laiks – noslēgumam tuvojas pārrunas ar tā potenciāliem investoriem.

Maksātnespējīgā “KVV Liepājas metalurga” administrators iesaistījies pārrunās ar vairākiem potenciāliem metalurga investoriem, nespējot iekļauties nevienā līdz šim nospraustā metalurga mantas pārdošanas termiņā, arī līdz 16. augustam tas nav noticis. Process ir sarežģīts, norāda ekonomikas ministrs, kura pārraudzības iestādēm jāatgūst metalurgā iesprūdušie aptuveni 60 miljoni eiro budžeta naudas.

Pārrunas noslēgšoties augusta beigās. Pirms pāris mēnešiem bija iesniegti seši nesaistošie piedāvājumi, tomēr – ar cik potenciāliem pircējiem šobrīd notiek sarunas, ministrs neatklāj, jo tā ir sarunu taktika. Pagaidām ir noslēpums, vai izdosies atgūt visu Metalurga parādu valstij, kā arī vai tiks pārdoti uzņēmuma aktīvi kopumā.

LNT Ziņu avoti neizslēdz iespēju, ka par Metalurga mantu interesi izrāda investori no Rietumvalstīm. Savukārt mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijā spriež, ka ticamākie pircēji varētu būt no Austrumiem, no Krievijas.

Iepriekšējo “KVV Liepājas metalurga” īpašnieku – Ukrainas uzņēmēju neveiksmīgā pieredze apliecina, cik svarīga metalurģijas uzņēmuma darbībā ir tirgus situācija un izmaksas.

Pēdējā pusgada laikā tirgus situācija ir uzlabojusies, arī cenas tērauda armatūrai strauji augušas, tomēr tā joprojām saglabājas sarežģīta un nedod pārliecību, ka Metalurgs veiksmīgi atjaunos darbību un dos simtiem darba vietu Liepājā, tā spriež eksperts. Turklāt Metalurgam viens no lielākajiem izaicinājumiem būs atgūt bijušos speciālistus vai atrast jaunus.

Lasi vēl