Vairākos Rīgas “mikriņu” maršrutos ļaus izmantot braukšanas atlaides

Pievienot komentāru
Vairākos Rīgas “mikriņu” maršrutos ļaus izmantot braukšanas atlaides
Foto: LETA

No 7. maija lielākajā daļā Rīgas minibusu maršrutu pasažieri varēs izmantot piešķirtās braukšanas maksas atlaides, bet sešos mikroautobusos saglabāsies līdzšinējā norēķinu kārtība, norādīja SIA “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča.

Kā skaidroja Bartaševiča, marta sākumā pieņemtie grozījumi Rīgas domes noteikumos paredz, ka Satiksmes departaments ir tiesīgs noteikt tos mikroautobusu maršrutus, kuros drīkst izmantot braukšanas maksas atvieglojumus.

“Izvērtējot kustības tīklu, pieņemts lēmums, ka atlaides tiks piemērotas tiem maršrutiem, kuros transports kursē retāk,” norādīja uzņēmuma pārstāve. Tādi būs 14 maršruti, savukārt sešos saglabāsies līdzšinējā norēķinu kārtība, viņa piebilda.

No 7. maija minibusi, kuros varēs izmantot Rīgas domes piešķirtās atlaides, būs ierastajā balti zilā krāsojumā. Savukārt minibusi, kuros saglabāsies līdzšinējā norēķinu kārtība, tiks saukti par ekspresbusiem, un tie būs atpazīstami pēc balti oranžā krāsojuma, kā arī tiem būs jauni maršruta numuri. Bartaševiča skaidroja, ka šādas izmaiņas būs, lai pasažieriem nesagādātu neērtības minibusu atpazīšanā.

Līdz ar to ekspresbusu maršrutos Nr. 300 Stacijas laukums-Vecdaugava, Nr. 316 Centrs-Ķengarags, Nr. 322 Centrālā stacija-Lidosta, Nr. 336 Baznīcas iela-Zolitūde, Nr. 338 Imanta-Pļavnieki un Nr. 370 Imanta-Pļavnieki saglabāsies līdzšinējā norēķinu kārtība, un par vienreizējo braukšanu tiks iekasēta maksa 1,15 eiro.

Savukārt minibusu maršrutos Nr. 203 Jugla-Pļavnieki, Nr. 204 Centrs-Jugla, Nr. 206 Autoosta-Mežciems, Nr. 209 Purvciems-Rumbula, Nr. 214 Centrs-Dreiliņi, Nr. 224 Stacijas laukums-Mangaļsala, Nr. 233 Centrs-Ziepniekkalns, Nr. 237 Esplanāde-Imanta, Nr. 241 Centrs – Lidosta, Nr. 244 Centrālā stacija-Iļģuciems, Nr. 246 Daugavgrīva-Pļavnieki, Nr. 246a Centrs-Daugavgrīva, Nr.263 Mežciems-Šampēteris un Nr. 271 P. Stradiņa slimnīca – Slimnīca “Gaiļezers” pasažieri varēs izmantot visas Rīgas domes piešķirtās braukšanas maksas atlaides.

Balstoties uz pasažieru plūsmu mērījumiem no 7. maija tiks veiktas izmaiņas arī 200. un 224. minibusa maršrutā darba dienu, sestdienu, svētdienu un brīvdienu kustības sarakstos.