Vairāki Saeimas deputāti rosina atcelt piemaksas pie deputātu algas

7 komentāri
Vairāki Saeimas deputāti rosina atcelt piemaksas pie deputātu algas
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Pieci pie frakcijām nepiederošie deputāti rosina grozīt likuma normu, kas paredz aprēķināt un izmaksāt Saeimas deputātiem papildu piemaksas par prezidija locekļa, komisijas, apakškomisijas un frakcijas vadītāja un to vietnieku amata pildīšanu.

Grozījumus likumā iniciēja Linda Liepiņa, Jūlija Stepaņenko, Aldis Gobzems, Didzis Šmits un Karīna Sprūde.

Viena no grozījumu autorēm Stepaņenko aģentūrai LETA skaidroja, ka patlaban aptuveni divas trešdaļas deputātu katru mēnesi saņem dažāda veida piemaksas pie amatalgas par amatu apvienošanu.

Iesniedzēju ieskatā, Saeimas deputāts, darbojoties papildu amatā, ir nodrošināts ar pietiekamiem papildu resursiem – konsultantiem, palīgiem un Saeimas autotransportu, lai papildu pienākumu veikšana deputātam neradītu vajadzību pēc papildu atalgojuma.

Parlamentārieši uzskata, ka likums vairos sabiedrības uzticību Saeimai un novērsīs Saeimas deputātu ieinteresētību ieņemt konkrētu amatu tikai atalgojuma dēļ.

“Daži no deputātiem regulāri iekļūst visvairāk pelnošāko deputātu sarakstā, lai gan no viņiem netiek prasīta nekāda atskaite par konkrēto pienesumu un piemaksu lietderību,” pauda Stepaņenko.

Ja Saeimas vairākums atbalstīs šos grozījumus, politiskām partijām zudīs nepieciešamība “tirgoties ar amatiem” un Saeimas komisiju vadībā, frakcijās un Saeimas prezidijā turpmāk darbosies tikai tie deputāti, kuriem ieņemamais amats ir atbildīgs profesionāls aicinājums, pārliecināti idejas autori.