Vairākās zemessardzes vienībās izvieto izvēršamās teltis

2 komentāri

Stiprinot Nacionālos bruņotos spēkus (NBS), zemessardzes vienībās turpinās mobilo telšu izvietošana. Vietās, kur morāli novecojušas kazarmas vai to nav vispār, teltis spēj dot pajumti vismaz 100 cilvēkiem. Kopumā tādas Latvijā būs astoņas, ļaujot efektīvāk rīkot militārās mācības kopā ar sabiedroto karavīriem.

Divas teltis nule uzslietas Pierīgā, Mārupes novadā. Bijušajā padomju armijas bāzē izvietots 17. Zemessardzes bataljons. Teritorija un ēkas savu atdzimšanu vēl tikai gaida. Mobilās teltis ir kā pagaidu mājas.

Vasarā dzesē, bet ziemā silda. Teltis ir aprīkotas ar klimata kontroli, tāpēc izmantojamas visu gadu. Standarts paredz, ka tajās var izvietot ap 100 cilvēku. Telpas gulēšanai atdala pārvietojamas sienas. Taču, ja nepieciešams, telts var kalpot operatīvām vajadzībām.

Terminoloģijā teltis tiek apzīmētas kā ”mobilā infrastruktūra”, lai gan pēc būtības to pārvietošana paredzēta minimāli. Galvenais mērķis – aizvietot kazarmas, kur nepieciešams.

Šādas teltis plānots izvietot vairākās vietās Latvijā, paplašinot militāro mācību ģeogrāfiju, kurās var iesaistīt arī sabiedrotu valstu karavīrus. Šobrīd runa ir par vismaz astoņām teltīm reģionālajās zemessardzes vienībās.