Vairākās slimnīcās pilnībā aizņemtas smagā stāvoklī esošiem Covid‑19 pacientiem paredzētās intensīvās terapijas gultas

0 Komentāru
Vairākās slimnīcās pilnībā aizņemtas smagā stāvoklī esošiem Covid‑19 pacientiem paredzētās intensīvās terapijas gultas
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Vairākās slimnīcās pilnībā ir aizņemtas smagā stāvoklī esošu Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzētās intensīvās terapijas gultas, otrdien valdības sēdē informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš atzina, ka aizvadītajās dienās ļoti pieaugusi Covid-19 ārstniecībai paredzēto intensīvās terapijas gultu noslodze. Veselības ministrijas (VM) apkopotie dati liecina, ka šo gultasvietu noslodze sasniedz 86%.

“No intensīvās terapijas gultām daļa ir paredzēta Covid-19, un daudzās slimnīcās tās visas pilnībā ir aizņemtas. Tas nozīmē, ka jaunus smagus Covid-19 pacientus ir iespējams ārstēt intensīvajā terapijā tikai uz citu, parasto intensīvās terapijas gultu pārveides rēķina,” pauda politiķis.

Pēc viņa paustā, tas samazina intensīvās terapijas gultu skaitu, kas paredzēts citiem pacientiem – pēc satiksmes negadījumiem, ar politraumām, sirds un asinsvadu saslimšanām un citiem.

VM informācija liecina, ka pilnībā intensīvās terapijas gultasvietas Covid-19 pacientiem ir aizņemtas Balvu, Tukuma, Jēkabpils, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī. Tāpat pārpildīta ir nodaļa Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Vienlaikus Balvu, Tukuma un Bauskas slimnīcā pilnībā piepildītas arī gultasvietas, kas paredzētas Covid-19 pacientiem ar vidēji smagu slimības gaitu.

Tāpat pēdējās nedēļas laikā turpina pieaugt un ir augstākais līdz šim novērotais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu skaits pie Covid-19 pacientiem un stacionārā nogādāto Covid-19 pacientu skaits.

Pakāpeniski pieaug arī to medicīnas jomas darbinieku skaits, kas inficējas ar Covid-19 vai ir prombūtnē kā inficēto kontaktpersonas vai atrodas pašizolācijā. Pašlaik 40 stacionārajās ārstniecības iestādēs un to filiālēs ar Covid-19 ir inficējušies 308 darbinieki.

Jau ziņots, ka ārstniecības iestādēs pagājušajā diennaktī ievietoti 166 Covid-19 pacienti, bet 110 no tām izrakstīti, līdz ar to kopumā stacionēto Covid-19 pacientu palielinājies no 1114 līdz 1134, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.

166 stacionētie ir trešais lielākais diennaktī slimnīcās ievietoto personu skaits. Visaugstākais tas bija 14.janvārī, kad iepriekšējā diennaktī stacionēja 179 pacientus.

No slimnīcās esošajiem Covid-19 pacientiem 1000 ir ar vidēji smagu slimības gaitu, bet 134 – ar smagu slimības gaitu.

Kopumā no slimnīcām ir tikuši izrakstīti 16 379 Covid-19 pacienti.

0 Komentāru