Vairākas Rīgas skolu un bērnudārzu fasādes izdaiļos ārvalstu mākslinieki

0 Komentāru
Vairākas Rīgas skolu un bērnudārzu fasādes izdaiļos ārvalstu mākslinieki
Foto: LETA

Vai apgleznota dzīvojamā ēkā padara pilsētu skaistāku vai tieši neglītāku? Lai gan kausi pamazām nosveras mākslinieku pusē, tomēr jautājums par ielu mākslas nepieciešamību ir joprojām aktuāls Latvijā.

Dainis Rudens ir viens no aktīvākajiem ielu mākslas virzītājiem Latvijā. Šajā reizē viņš ar draugiem atjauno lielāko sienas gleznojumu ne vien Rīgā, bet visā Latvijā.

Pirms četriem gadiem tapušais darbs ir vietām pabalējis. Tieši Lielvārdes jostai vietām gadījās nepietiekami izturīga krāsa, kas jāatjauno.

Šis darbs tapa, ar Rīgas būvvaldi nesaskaņojot, jo, ejot oficiālu ceļu, šāds spilgts krāsu salikums nebūtu iespējams. Dainis norāda, ka gribot negribot noteikumus ir nācies apiet, jo citādi iesīkstējušos uzskatus mainīt nav iespējams.

Dainis Rudens
ielu mākslinieks

Es domāju, ka mēs lauzām stereotipus un cilvēki kļuva tādi pieļāvīgāki, viņi sāk vairāk šķirot, kas ir ielu māksla un kas ir vandālisms, kas ir grafiti?! Tas vairs netiek jaukts kopā.

Par pozitīvām izmaiņām daļēji norāda vairāku desmitu pelēko Rīgas bērnudārzu atdzīvinātās fasādes.

Rīgas domes īpašuma komitejas vadītājs Oļegs Burovs norāda, ka sienu apgleznošana uzlabo ne tikai ēkas izskatu, bet arī cilvēku pašsajūtu. Taču joprojām ir arī sienu apgleznošanas pretinieki.

Iespējams, jau drīzumā Rīgas skolu un bērnudārzu fasādes izdaiļos ārvalstu mākslinieki. Rīgas domes Īpašuma departamentā jau ir uzsākta sarakste ar ārvalstu institūcijām, kas varētu organizēt mākslinieku apmaiņas braucienus.

Interese ir liela, iepriekš uz 20 bērnudārzu fasādēm bija pieteikušies 70 mākslinieki. Bieži vien mākslinieka lidojumam vēl ir jāsamierinās ar ēkas iemītnieku iebildumiem. Tomēr, cerams, ka pamazām cilvēki pārliecināsies, ka māksla ikdienu padara skaistāku.

0 Komentāru