Vairākās Rīgas apkaimēs vakcinācija notiek speciāli pielāgotos autobusos

13 komentāri
Vairākās Rīgas apkaimēs vakcinācija notiek speciāli pielāgotos autobusos
ULDIS ĀBOLIŅŠ, TV3 ZIŅAS

No šodienas sākas jauns izbraukuma vakcinācijas projekts, kura laikā potēšanās pret Covid-19 punkti būs sastopami vairākās Rīgas apkaimēs.

Kopumā ceļā dosies trīs speciāli pielāgoti autobusi, kuri attiecīgajā apkaimē būs pieejami aptuveni trīs līdz četras stundas. Vakcinācija notiks pēc tā dēvētās dzīvās rindas principa, proti, bez iepriekšējas reģistrācijas.

Šodien izbraukuma vakcinācija līdz plkst. 11 norisināsies stāvvietā pie veikala “Lidl” S. Eizenšteina ielā 81, no plkst. 11 līdz 15 – stāvvietā pie veikala “Maxima”, A. Saharova ielā 20A, bet no plkst. 16 līdz 20 – Berģos, stāvvietā pie veikla “Depo”, Rīgas-Siguldas šosejā 6. Projekts tiks īstenots Mežciemā, Teikā, Maskavas forštatē, Pļavniekos, Centra rajonā, Bolderājā, Dārziņos, Sarkandaugavā, Āgenskalnā un citās Rīgas apkaimēs. Kopumā plānots viesoties 49 vietās Rīgā.

Pēc Vakcinācijas nodaļas sniegtās informācijas, šajos punktos būs pieejamas ražotāju “Pfizer”/”BioNTech” un “Johnson&Johnson” vakcīnas, autobusu kapacitāte būs līdz 100 vakcinācijas epizodēm katrā mobilajā punktā, dienā veidojot kopējo kapacitāti 900 vakcinācijas epizožu apmērā.

Autobusi tiks izvietoti pie iedzīvotāju apmeklētiem punktiem, piemēram, veikaliem vai tirgiem. Tāpat lokācija tiks izvēlēta pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju māju masīviem.

Vakcinācijas nodaļa plāno arī publiski izplatīt grafikus ar informāciju par to, kad un kuros laikos iedzīvotājiem būs iespēja vakcinēties šajos punktos. Šī informācija būs pieejama Nacionālā veselības dienesta un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī portālā “riga.lv”. Tāpat plānots izvietot plakātus “Rīgas namu pārvaldnieka” apsaimniekotajos namos un liftos, kā arī “Rīgas satiksmes” transportlīdzekļos.
Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

13 komentāri