Vairākās Latvijas skolās mērīs gaisa kvalitāti

Komentāri

Kādu gaisu elpo skolēni mācību stundu laikā? Veselības inspekcija šogad plānojusi pārbaudīt 14 Latvijas skolas. Gaisa kvalitātes mērīšanas ierīces šodien uzstādītas Priekuļu vidusskolā un pārbaudes lūgusi veikt arī nesen uzceltā Cēsu mūzikas skola. 

Pirms diviem gadiem Priekuļu vidusskolu renovēja. Kļuva siltāks, bet līdz ar to, kā norāda skolēni, arī mazāk gaisa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skolotāji vēdina regulāri. Lai veicinātu gaisa apmaiņu, skolēnu prombūtnē kopā ar logiem tiekot atvērtas arī durvis, lai radītu caurvēju.

Šodien Priekuļu skolā ieradās Veselības inspekcijas pārstāvji. Dažādās ēkas daļās tie uzstādīja trīs gaisa kvalitātes mērīšanas ierīces. Ekspertus interesē mitrums, pelējuma esamība, bet galvenais – CO2 līmenis. Tā mērīšanas aparāts tiek novietots uz skapja.

Uzreiz pēc uzstādīšanas ierīce fiksē novirzes no normas.

Madara Vegnere, Veselības inspekcijas pārstāve

Tiks veikts pirmais ieraksts pēc minūtes. Un šobrīd mēs redzam, ka ieteicamais CO2 līmenis jau ir pārsniegts. Šobrīd tas ir 1725, bet ieteicamais līmenis ir 1000. Līdz ar to mēs redzam, ka mācību dienas sākumā šis līmenis ir pārsniegts.

Gaisa kvalitāti aprāts fiksēs ik pēc minūtes. Priekuļu skolas vēstures kabinetā tas darbosies vienu nedēļu.

Priekuļu vidusskola ir tikai viena no skolām, kas šogad iesaistītas Pasaules Veselības organizācijas projektā. Kopumā Latvijā gaisa mērīšanas ierīces tiks uzstādītas 14 skolās. Un dažas no tām pēc palīdzības vērsās pašas.

Savukārt Cēsu mūzikas skolā gaisa kvalitātes mērīšanas ierīces Veselības inspekcija uzstādīs nākamnedēļ. Pēc tam visu skolu dati tiks analizēti. Nākamā gada sākumā eksperti izstrādās ieteikumus gaisa uzlabošanai, kas, iespējams, paredzēs arī izmaiņas pašreizējos normatīvajos aktos.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl