“Vairāk saules” īpašnieks: Kad atgriezīšos Latvijā, visticamāk, tikšu arestēts

35 komentāri
“Vairāk saules” īpašnieks: Kad atgriezīšos Latvijā, visticamāk, tikšu arestēts
Foto: LETA

“Mēs esam 100% nevainīgi, mēs negrozām kases aparātus,” tā trešdien notikušajā preses konferencē par policijas veiktajām kratīšanām sacīja restorānu ķēdes “Vairāk saules” īpašnieks Endijs Bērziņš.

Atrodoties Somijā, Bērziņš ar tiešsaistes videokonferences palīdzību atzina, ka šādi tiekot iznīcināts 17 gadu laikā lolots uzņēmums.

Endijs Bērziņš
“Vairāk saules” īpašnieks

Mēs esam šokā. Mēs noteikti vērsīsimies tiesā par notikušo. Mēs esam atgriezušies pie 90. gadiem. Vai kādam no valsts iestādes vispār ir saprašana, kā strādāt 26 dienas mēnesī, 14 stundas dienā? Un tas viss tiek sagrauts vienā dienā. Man nav ko teikt.

Savukārt uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Kalniņš bijis pārsteigts, ar kādu “brutalitāti” notikusi Valsts policijas organizētās kratīšanas. “Pazemojoša, aizskaroša izturēšanās pret apmeklētājiem un tālāk – pret darbiniekiem. Tika piespiesti pie sienas, dzīti ārā. Aizskarošas piezīmes un ņirdzīgi smīniņi.”

Tiesa gan, preses konferences beigās Kalniņš norādīja, ka pats neesot bijis klāt restorānos notikušajās kratīšanās, saņemot informāciju par tām no pakļautībā esošajiem darbiniekiem.

Jāpiebilst, ka viena no kratīšanām veikta Kalniņa dzīvesvietā. Tikuši izņemti vairāki datu nesēji, tostarp datori un mobilais telefons.

“Tas, ko viņi [Valsts policija] inkriminē, tad es ar pilnu atbildību varu teikt, ka “Vairāk saules” nekad to nav darījusi un nedara. Šādiem apgalvojumiem nav pamata,” uzsvēra uzņēmuma valdes loceklis.

Tikmēr Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis atzina, ka viņu un arī biedrību pārsteidzis veids un apjoms, kā tika veiktas pret restorānu ķēdes “Vairāk saules” vērstās kratīšanas. Viņš uzskata, ka tā bijusi konkurentu izrēķināšanās.

Kā iepriekš ziņots, otrdien, 12. jūnijā, dažādās Rīgas vietās negaidīti slēgti restorāni ”Vairāk saules”. Pēkšņajai apmeklētāju izraidīšanai iemesls bija policijas veiktās kratīšanas aizdomās par iejaukšanos kases aparātu darbībā.

Tiek lēsts, ka iespējamās nelikumīgās darbības valstij varētu būt nodarījušas 1,5 miljona eiro zaudējumus.

Drīz pēc notikušā Bērziņš, sniedzot īsu komentāru, atzina, ka tā bijusi ar policijas līdzdalību izvērsta izrēķināšanās. Viņš arī norādīja, ka kratīšanas veiktas sešos ”Vairāk saules” restorānos, kā arī ražošanas cehā un dzīvesvietās.

35 komentāri