“Vairāk saules” atbalstītāji sarīko protestu pie tiesas ēkas – pieprasa atbrīvot aizturēto IT speciālistu

2 komentāri
“Vairāk saules” atbalstītāji sarīko protestu pie tiesas ēkas – pieprasa atbrīvot aizturēto IT speciālistu
Foto: Dāvis Ūlands/ F64

Restorānu tīkls “Vairāk saules” šodien, 27. jūnijā, pie Rīgas apgabaltiesas Abrenes ielā rīko atbalsta akciju aizturētajam IT speciālistam Edgaram Štrombergam.

Kā novēroja “TV3 Ziņas” uz piketu sanākuši aptuveni 45 cilvēki. Štromberga atbalstītāji pie tiesas ēkas sāka pulcēties jau pirms plkst. 10.00. Ņemot vērā, ka akcijā piedalīsies arī “Vairāk saules” darbinieki, visi restorāni minētajā dienā darbu sāks no plkst. 12.00.

Tiesa šorīt atkārtoti izvērtē Štrombergam piemēroto drošības līdzekli. Patlaban viņš atrodas apcietinājumā.

“Vairāk saules” līdzīpašnieks Endijs Bērziņš pauda viedokli, ka Štromberga atrašanās apcietinājumā uzskatāma par absurdu un nepamatotu. “Aicinu visus, kas kaut nedaudz pazīst šo draudzīgo un izpalīdzīgo cilvēku, trešdien kopīgā akcijā viņu atbalstīt. Nepalieciet malā, jo Edgars nav pelnījis ne mirkli atrasties apcietinājumā,” uzsvēra Bērziņš.

Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, Štrombergs ir IT speciālists, kas vairākus gadus “Vairāk saules” sniedza informāciju tehnoloģiju ārpakalpojumus, apkalpojot uzņēmuma datorsistēmas un nodrošinot interneta pieslēgumus.

Tiesa Štrombergam apcietinājumu esot piemērojusi, jo tās ieskatā viņš varētu traucēt izmeklēšanas gaitu. Štromberga advokāts Mareks Halturins akcentē, ka apsūdzētais neatzīst vainu sev izvirzītajās apsūdzībās. Taču no plašākiem komentāriem aizstāvis atturējās.

2 komentāri