Komentāri

Muitas policistiem milzu ķēriens, šajās dienās atklāta viena no Latvijas vēsturē lielākajām hašiša kravām. 665 iepakojumus ar 1115 kilogramiem hašiša aptuveni 8 līdz 12 miljonu eiro vērtībā muitas policija atklājusi citrusaugļu kravā no Spānijas kādā noliktavā Rīgas rajonā. 

Rūpīgi sapakotas un speciālās plēvēs ietītas simtiem paciņas ar vairāk nekā tonnu Ziemeļāfrikas izcelsmes hašiša tagad gulst Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas noliktavās. Aprīļa vidū realizētajā vērienīgajā operācijā aizturēts līdz šim Baltijā lielākais narkotiku apjoms.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daudzās narkotiku pakas var vērot vien no attāluma. Kamēr notiek izmeklēšana un tiek veiktas ekspertīzes, tām pieskarties var vien speciālos gumijas cimdos. Muitnieki atklāj, ka narkotikas vestas, noslēptas mikroautobusa sienā izveidotā slēpnī.

Veiktas deviņas kratīšanas, izņemti trīs transporta līdzekļi, astoņas aizdomās turamās personas, visas no Latvijas. Jau aizturētas sešas personas, un daļa no tām ir iepriekš sodītas par preču kontrabandu un zagšanu. Meklēšanā atrodas vēl divi aizdomās turētie – Ainārs Vaivads un Jurijs Sačivko, no kuriem viens, pēc likumsargu domām, esot kontrabandas organizators. Policija lūdz sabiedrības palīdzību šo cilvēku atrašanā.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvaldes direktors Edijs Ceipe

Visi šie iepriekš atklātie noziegumi jau liecina par to, ka šis ceļš, narkotiku ceļš un šis hašišs, ir ļoti izplatīts Krievijā. Šis apjoms Latvijai ir ļoti milzīgs, ja rēķina, ka viena porcija ielas deva narkomānu vidū ir 0,5 grami, tad varat izrēķināt, cik te ir devas, katram Latvijas iedzīvotājam.

Pārķerto narkotiku vērtība 8 līdz 12 miljoni eiro aplēsta, ņemot vērā vidējās pārdošanas cenas Eiropas Savienībā (ES), kas vidēji ir no 7 līdz 11 eiro par gramu. Noslēdzoties izmeklēšanai, šis hašišs tiks iznīcināts.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl