Komentāri

Vairāk nekā simt trušu Lēdmanes dabas parkā ārstē tos, kas kādreiz “nogājuši no ceļa”. Bijušo cietumnieku un alkoholiķu uzceltajā “Trušu karalistē” pilnā sparā rit pavasara uzkopšanas darbi.

”Trušu karalistē” Lēdmanes dabas parka teritorijā laiks rit citādāk. Vairāk nekā simt trušu prasa nepārtrauktu uzmanību.

Karalisti un tās apkārtni uzcēla bijušie cietumnieki un alkoholiķi. Tie, kas kādreiz laupīja un nepārtraukti dzēra, tagad 7.00 no rīta skaita lūgšanu un ķeras pie darba. Visu darot, tiek sasniegti divi mērķi – parks priecē apmeklētājus, savukārt saskarsme ar dzīvniekiem palīdz bijušo cietumnieku rehabilitācijai.

Darba šeit pietiek. Trušiem jāatjauno un jāceļ jaunas pilis, putniem – būri, bet āžiem – drīz jāgriež nagi. Piecu gadu laikā te viss ir uzcelts savām rokām. Gan mājas, gan kapela, gan ēdnīca, gan darbnīca.

Par darbu nemaksā, bet dzīve un ēdiens ”Trušu karalistē” ir par brīvu. Pašlaik ”Zilā krusta” rehabilitācijas programmā Lēdmanes dabas parkā piedalās 30 vīri.

Lēdmanes truši, kas katrus Ziemassvētkus sastopami Esplanādē, Lieldienās uz Rīgu nebrauc, bet labprāt uzņem ciemiņus savā karalistē Lēdmanē.

 

Lasi vēl