Vairāk nekā pusmiljons kažokzvēru mitinās nepiemērotos apstākļos Latvijas zvēraudzētavās

4 komentāri

Jau vairāki simti cilvēku Latvijā kaut vai uz vienu dienu ir kļuvuši par spēļu lapsēnu Frīdas, Rudes, Miķeļa, Rūda un Zuzes aizgādņiem. Minētie spēļu lapsēni simbolizē vairāk nekā pusmiljonu kažokzvēru, kas joprojām mitinās nepiemērotos apstākļos Latvijas zvēraudzētavās. Tāpēc, lai vērstu uzmanību sāpīgajai problēmai, tiek īstenota akcija ”Lapsu tūre”, un Lapsiņas Zuzes simboliskai nodošanai tālāk līdzi sekoja arī “900 sekundes”.

Lapsu tūres dalībniece Ina nodod spēļu lapsēnu Zuzi Lauras rokās. Ina skaidro, ka viņa kopā ar Ilzi mazo lapsēnu saņēma dienu iepriekš. Zuze ir nodēvēta par Rīgas lapsu, jo tā ceļo pa Rīgu. ”Lapsu tūrē” iesaistās cilvēki, kuri uzskata, ka tāpat kā daudzās citās Eiropas Savienības valstīs arī Latvijā būtu laiks aizliegt kažokzvēru audzēšanu.

“Es pati esmu redzējusi, kā šie dzīvnieciņi izskatās audzētavās, diezgan briesmīgi,” saka akcijas ”Lapsu tūre” dalībniece Ina.

Zuze šajā reizē nonāk studentes Lauras aprūpē. Laura norāda, ka par kažokzvēru nežēlīgo industriju uzzināja jau bērnībā.

“Tā man bija diezgan liela trauma, to uzzinot.” ”Lapsu tūre” dalībniece Laura uzskata tāpat kā daudzi citi dzīvnieku aizstāvji, ka cilvēki var mierīgi iztikt bez kažokzvēru nozares. “Mūsdienās tehnoloģijas ir tik tālu, ka tās vairs nav primārās nepieciešamības preces ko patērēt,” viņa turpina.

Kopumā ”Lapsu tūrē” visā Latvijā ceļo piecas lapsas, un jau vairāk nekā 300 dalībnieku ir devuši tām naktsmājas.

Tiek demonstrēti kadri no biedrības ”Dzīvnieku brīvība” veidotās filmas, kuras laikā biedrības dalībniece trīs nedēļas slēpti filmēja vienā no Latvijas zvēraudzētavām.

“Viņām parādās uzvedības traucējumi, viņas plēšas savā starpā.” ”Dzīvnieku brīvības” pārstāve un arī ”Lapsu tūres” līdzorganizatore Ilona Ikauniece norāda uz traumām, ar ko ūdeles sastopas audzētavās.

“Dzīvnieki tiek turēti ļoti šauros sprostos, viņu dabiskā uzvedība ir traucēta, piemēram, ūdelēm raksturīgi nostaigāt daudz kilometru dienā, peldēt, rakt, medīt. Visas šīs darbības viņas nevar veikt,” saka biedrības ”Dzīvnieku brīvība” pārstāve.

”Lapsu tūres” noslēgums paredzēts jau šajā nedēļas nogalē. Taču tas vēl nebūs viss. ”Dzīvnieku brīvības” biedri norāda, ka nākamajā trešdienā Rīgā tiks atklāta Latvijā pirmā dzīvniekiem veltīta piemiņas vieta.

4 komentāri