Vairāk nekā puse Latgales iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā atdzimst fašisms

0 Komentāru
Vairāk nekā puse Latgales iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā atdzimst fašisms
FOTO: LETA

Šobrīd notiek cīņa par Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju dvēselēm, – tādus secinājumus no Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētījuma par Latgales iedzīvotāju noskaņojumu izdara atbildīgās amatpersonas. 

Atsevišķi dati no iepriekš slepenā, bet tagad daļēji publicētā pētījuma ir satraucoši. Piemēram, puse no otras lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils – iedzīvotājiem uzskata, ka krievvalodīgo tiesības Latvijā tiek pārkāptas tādā mērā, ka Krievijas iejaukšanās būtu nepieciešama. Vienlaikus vairāk nekā puse uzskata, ka valstī atdzimst fašisms.

Visas atbildīgās amatpersonas līdzīgi kā pētījuma autori uzsver, ka atbildes uz atsevišķiem aptaujas jautājumiem nedrīkst izraut no konteksta, jo, neskatoties uz dažādiem viedokļiem, aktīvs atbalsts Krievijas veiktām provokācijām Latgalē ir maz ticams. Tomēr rīcībai ir jāseko, saka valdības vadītājs.

Māris Kučinskis uzskata, ka jāizmanto Latvijas simtgades pasākumi, lai uzrunātu latgaliešus. Viņš pats uz Daugavpili, lai apmeklētu mazākumtautību festivālu, dosies jau jūlija sākumā.

Lai latgalieši, starp kuriem daudzi ir patrioti, nejustos atsvešināti, būtiska ir visas valsts kopīga rīcība, uzsver arī aizsardzības ministrs. Lai turētu roku uz pulsa par Latgalē notiekošo līdzīgs pētījums būtu jāveic atkal pēc kāda laika, neslēpj vairāki uzrunātie.

Lai panāktu, ka Latgalē cilvēki skatās Latvijas, nevis Krievijas televīzijas, valstij jārod risinājums mediju politikas attīstībai, proti, lai sabiedriskais medijs varētu iziet no reklāmas tirgus, dodot iespēju uzelpot komercmedijiem. Tāpat būtiski ir stiprināt reģionālās televīzijas, kurām vietējie uzticas.

Taču pats galvenais pēc visu amatpersonu un saskaņā ar aptauju arī pašu iedzīvotāju domām ir gādāt par visas valsts ekonomisko attīstību un sociālo drošību.

Video

0 Komentāru