Vairāk nekā 30 burāšanas komandas sākušas Rīgas jūras līča regati

Pievienot komentāru

Rojā šodien starts dots Rīgas jūras līča regatei, kurā piedalās vairāk nekā 30 burāšanas komandu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sacensības ilgs piecas dienas, kuru laikā uzmanību plānots pievērst arī Baltijas jūras ekoloģijas un vides jautājumiem.

Rīgas jūras līča regate norisinās otro reizi. Šodien tā startēja Rojā, un noslēgsies sestdien Kuivižu ostā.

Regate izveidota nolūkā aktualizēt burāšanas sportu Latvijā. Pasākums vienlaikus ir Latvijas atklātās jūras burāšanas čempionāts, un tajā tiks izcīnīts arī jauniedibinātais Livonijas kauss.

“Latvijā kopā ir vairāki simti tādu jahtu, es domāju 200 vai 300 noteikti, bet ne visi ir gatavi piedalīties, ne visi atzīst sevi par sacensību braucējiem, jo burāšana ir gan sports, gan atpūta un protams, tas aizņem laiku, nedēļa ir jāizbrīvē,” saka regates līdzorganizators Valters Romans.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad Rīgas jūras līča regatē ir uz pusi lielāks dalībnieku skaits. Tajā piedalās 22 komandas no Latvijas, astoņas no Igaunijas un trīs no Lietuvas. Viena no igauņu komandām ir pasaules čempione tāljūras burāšanā.

“Šis ir brīnišķīgs pasākums – to esmu dzirdējis no citiem igauņu burātājiem, kas iepriekš piedalījušies šajā regatē. Tā ir labi organizēta, un tā labi sakrita ar mūsu kalendāru, šajā periodā mums nebija nevienas citas regates, tāpēc nolēmām piedalīties,” stāsta jahtas “Sugar2” komandas loceklis Karls.

Pēc svinīgām uzrunām dalībnieki devās jūrā. Plānots, ka regate piestās Montu un Kuresāres ostā, Roņu salā un sestdien finišēs Kuivižos. Pa ceļam dažādos pasākumos burātāji apspriedīs Baltijas jūras ekoloģijas problēmas.

“Mūsu plāns ir stāstīt iespējami plašākai kompānijai par to, kādas ir Baltijas jūras problēmas, ko mēs katrs kā cilvēks varam darīt. Burātāji ir pateicīga kompānija, tāpēc, ka viņi to jūru redz ikdienā, tā ir viņu dzīve, viņi grib tur pavadīt laiku un varētu būt pirmie,” norāda Latvijas Hidroekoloģijas institūta pārstāve Ingrīda Puriņa.

Rīgas jūras līča regati organizatori cer ieveidot par augsta līmeņa sacensībām, kas būtu konkurētspējīgas ar citu valstu regatēm.