Vairāk nekā 200 skolēnu gadatirgū piedāvā savu saražoto produkciju

Komentāri

Kā gan labāk iemācīties, ja ne darot? Pēc šāda moto vadās vairāki simti Latvijas skolēnu, iesaistoties speciālā mācību programmā, kas palīdz jauniešiem attīstīt pašiem savus uzņēmumus un produktus.

Jauniešu izdoma ir pietiekami bagāta – bērni spējuši radīt tādas augstas tehnoloģijas produktus kā programmējamu automātisko dzīvnieku barotavu vai ar velosipēdu darbināmu telefona lādētāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Īpašie skolēnu uzņēmumi, kas paši ražo savu produkciju, tapuši ar mērķi jauniešos radīt uzņēmējspēju. Tomēr, viss ir pa īstam – jāprot savu uzņēmumu vadīt un saražoto arī pārdot.

Skolēni savu izdomāto un izgatavo produkciju piedāvā īpašā gadatirgū. Piedāvājums  ir plašs, sākot no rokdarbiem un kosmētikas līdz pat īstām inovācijām, piemēram,

Mēs taisām koku lampas, kas ir mūsu pašu domātā dizainā. Sākumā mēs sākām ar galda lampām, vēlāk attīstījām uz sienas lampām un pēc tam griestu. Lampas atšķiras ar moderno dizainu un to, kas tas ir roku darbs. Cena ir 39 eiro, ja pasūta internetā.

Ambīciju jauniešiem netrūkst – daži pat cer savus ražojumus eksportēt.

Skolēni uzņēmējdarbību mācās caur īpašu mācību programmu, ļaujot bērniem darboties praktiski. Programmas īstenotāji uzskata – pat ja bērns sevī neatradīs uzņēmēja dzirksti, iegūtā pieredze un prasmes noder ikvienā profesijā.

Lai jaunieši saprastu, kas ir bizness, mēs viņus ievirzām dažādās jomās. Inovāciju jomā, sociāli atbildīga biznesa ideja, tiks vērtētā labākā pārdošanas komanda, stendi.

Programmā piedalās skolēni sākot no ceturtās klases. Tā norisinās jau 25 gadu un aptuveni piektā daļa pēc dalības šajā programmā uzņēmējdarbību turpina arī tālākajā dzīvē.

Lasi vēl