Vairāk nekā 1000 meistaru piedalās Dziesmu un deju svētku lietišķās mākslas izstādē “Radītprieks”

0 Komentāru
Vairāk nekā 1000 meistaru piedalās Dziesmu un deju svētku lietišķās mākslas izstādē “Radītprieks”
Foto: Zane Bitere / LETA

Sestdien apmeklētājiem durvis ver Dziesmu un deju svētku lietišķās mākslas izstāde “Radītprieks”, kurā apskatāmi Latvijas audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi. Savu roku kāda īpaša mākslas darba radīšanā varēs pielikt arī izstādes apmeklētāji.

Tautas lietišķās mākslas izstāde ir tradicionāla Dziesmu un deju svētku sastāvdaļa. Šogad tā durvis vērusi “Rīgas mākslas telpā” un apmeklētājiem būs pieejama no sestdienas. Piektdien tā tika atklāta.

“Izstādes ekspozīcija ir dalīta pa reģioniem  – Kurzeme, Latgale, Vidzeme, Zemgale, un izvietotie darbi ir raksturīgi tam reģionam,” skaidro Latvijas Nacionālā kultūras centra eksperte Linda Rubena.

“Mēs gribējām nedaudz vairāk pastāstīt to pašu stāstu – nevis parādīt to segu, bet izstāstīt, no kura laika, kā ir tapusi tā sega, kā tas bija agrāk, kā tā tradīcija pārmantojās,” norāda izstādes mākslinieciskās koncepcijas autors Jānis Mitrēvics.

Izstādē piedalās vairāk nekā 1000 meistaru ar kopumā vairāk nekā 2000 darbiem. Piemēram, Santa Grīnberga no Ogres atvedusi jostu: “Josta kā jau jebkura rakstainā josta aužas diezgan lēni, laikietilpīgi, šai vēl papildus ir ziedainās maliņas, kas to procesu vēl palēnina.”

Pie stellēm varēs sēsties arī izstrādes apmeklētāji, kas pieredzējušu audēju uzraudzībā darinās īpašu grīdas celiņu. “Vispār būs jāpamāca, bet lai pamācītu, pašam jāiemācās, tāpēc tā nevar uzreiz, tu apsēdies un ņems un audīs,” saka audēja Valija Kluce.

Lietišķās mākslas izstāde “Radītprieks” būs apskatāma līdz augusta beigām. Dziesmu un deju svētku dalībniekiem ieeja tajā būs bez maksas.

0 Komentāru