Vairāk nekā 1000 cilvēku dodas leģionāru piemiņas gājienā no Svētā Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli

32 komentāri

Sestdien neilgi pēc plkst. 11 vairāk nekā 1000 cilvēku devās tradicionālajā biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” rīkotajā leģionāru atceres gājienā pa Vecrīgas ielām no Rīgas Svētā Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli.

Gājienā devās arī vairāki apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķi, tostarp Imants Parādnieks, Raivis Dzintars, Jānis Iesalnieks, Aleksandrs Kiršteins un Edvīns Šnore. Tāpat starp gājiena dalībniekiem bija nacionālais aktīvists Aivars Garda.

Dalībnieki dziedāja patriotiskas dziesmas, dažiem no viņiem rokās bija transparenti, kuros pausts nosodījums komunismam, nacismam, kā arī pausts atbalsts deokupācijai.

Kārtību gājiena laikā uzraudzīja liels skaits policijas darbinieku, kuri Kaļķu ielas abās pusēs bija sastājušies dzīvajā ķēdē ar mugurām pret ielas vidu, ļaujot pa to iet tikai gājiena dalībniekiem un akreditētajiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

Pirms gājiena pie Rīgas Svētā Jāņa baznīcas civilā apģērbā tērpušies jaunieši cilvēkiem dalīja brošūras, uz kurām pausts aicinājums atcerēties un pieminēt Latvijas brīvības cīnītājus. Brošūras pārsvarā tika dotas cilvēkiem, kuri apmeklēja baznīcā notiekošo dievkalpojumu leģionāru piemiņai.

Starp brošūru dalītājām bija arī kāda haki krāsas kostīmā ar Latvijas atpazīšanas zīmēm tērpta sieviete, kura paskaidroja, ka brošūras sakopējusi biedrība “Daugavas Vanagi Latvijā”, bet viņa palīdzot tās izplatīt.

Melnbaltajās brošūrās iekļauts brīdinājums uzmanīties no “Latvijas vēstures viltojuma”, par kuru esot atbildīgs eiroparlamentārietis Miroslavs Mitrofanovs (LKS). Brošūrās skaidrots, ka cilvēki 16.martā dažādās Latvijas vietās pulcējas, nevis lai cildinātu neofašisma ideoloģiju, bet gan lai pieminētu “Latvijas kritušo jaunatni (80 000), kas aizgāja bojā tikai tāpēc, ka totalitārā Padomju Savienība un nacistiskā Vācija noslēdza ļauno Staļina-Hitlera paktu kopā ar tā slepeniem papildu protokoliem”.

Jau ziņots, ka ar ziedu nolikšanu un piemiņas pasākumiem sestdien Rīgā tiek atzīmēta neoficiālā leģionāru piemiņas diena.

Valsts drošības dienests vērš uzmanību, ka 16. martā, kā ik gadu, iespējamas dažādas provokatīvas aktivitātes, kuru mērķis ir piesaistīt Krievijas plašsaziņas līdzekļu uzmanību un diskreditēt Latvijas valsts tēlu.
32 komentāri