Komentāri

Apritējis jau vairāk nekā mēnesis, kopš restorāns Gan Bei pieķerts vērienīgās mahinācijās ar nodokļu nemaksāšanu, kas valstij, visdrīzāk, radīs zaudējumus vairāku miljonu latu apmērā. Daudziem šī ēdināšanas iestāde ir iemīļota, tāpēc, pieļaujams, ka viņi priecājas, ka tā aizvien darbojas. Tomēr daudziem arī šķiet negodīgi, ka šāda nelikumība nav sekmējusi restorāna slēgšanu. TV3 raidījums Bez Tabu devās skaidrot kāpēc aizvien šis restorānu tīkls darbojas.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) konstatētajiem pārkāpumiem daļā no Gan Bei restorāniem pirmčeki joprojām tiek rakstīti ar roku.

Nauda nelegāli izņemta, visticamāk, vadības iegribām, kā arī, lai maksātu darbiniekiem algas aploksnēs.

Valsts darba inspekcijas rīcībā gan nav informācija, ka kāds Gan Bei darbinieks būtu paudis neapmierinātību par aplokšņu algu situāciju. Tāpat arī darba inspekcija nav iesaistījusies pēc pašu iniciatīvas, lai noskaidrotu darbinieku darba apstākļus.

Arī Valsts ieņēmumu dienestā teic, ka ik pa laikam izsniedz uzņēmumu, tai skaitā Gan Bei darbiniekiem aptaujas lapas. Viens no atbildāmajiem jautājumiem – vai saņemat algas aploksnēs? Interesanti, ka neviens nav atzinies.

Tad nu tas krietni sarežģī VID izmeklēšanu gaitu. Arī ģenerālprokurors, par spīti tam, ka ēnu ekonomikas apkarošana ir prioritāte, ar nožēlu paudis, ka līdz lietas nonākšanai tiesā varētu paiet pat divi gadi. Un tas ir tikai ceļš līdz tiesai. Pēc tam sāksies tiesas procesi, kas, kā zinām, maigi sakot, nav tie zibenīgākie.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl