Vaira Vīķe-Freiberga: Tramps uzvedas kā mazs, slikti audzināts bērns

3 komentāri

Ar eksprezidenti tiekamies laikā, kad jau ir skaidrs – Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību un nākamais ASV prezidents būs Donalds Tramps. Vēl priekšā Francijas vēlēšanas, kurās arī draud uzvarēt populisms, tāpat ekstrēmi viedokļi gūst popularitāti arī Vācijā. Vaira Vīķe-Freiberga ir vīlusies. Ne tik sen Vācijā pie varas bija Hitlers, Krievijā – Staļins. Un, kad jau licies, ka civilizācija guvusi virsroku, notiek pretējais.

Eksprezidente sarunā ar TV3 ziņām stāsta, ka viņu sāpina atklāsme, cik ļoti trausla bijusi “civilizācijas glazūra” – pēdējā pusgadsimta laikā grūti gūtās atziņas par to, ka visi cilvēki ir līdzvērtīgi, rasisms un genocīds nav pieļaujams, katram ir tiesības uz izglītību, veselību, drošību…

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ja tagad demokrātijas aizstāvei, Amerikas Savienotajām Valstīm, prezidents būs cilvēks, kurš visas kampaņas laikā apsaukā sievietes, par melnādainajiem izsakās nicinoši, visus meksikāņus nosauc par izvarotājiem…” sašutusi ir Vīķe-Freiberga, “Šāda veida vispārinājumus pat maziem bērniem māca, ka tā nedrīkst darīt!”

Viņasprāt, pasaulē notiek morālā regresija, un pie vainas ir izglītības līmenis. Ne tikai skolā iegūtās zināšanas, bet izpratne par labo, par iejūtību, par saticību un morālo latiņu.

Esot apdraudēta pat demokrātijas būtība, kur vara pieder tautai. Ja tauta vairs nav spējīga nošķirt patiesību no meliem, atklāts ir jautājums, cik lielas pilnvaras tai var uzticēt?

Vaira Vīķe-Freiberga, eksprezidente:

Te mums ir tas lielais izaicinājums! Zinām, ka ne visi cilvēki ir vienādi gudri un labvēlīgi. Mēs cenšamies iemācīt to minimālo latiņu, ko saucam par pieklājību, iecietību, sadzīvošanu. Reizrēķins ir laba lieta, bet būt iecietīgam arī jāiemācās. Vai tas ir gana mācīts? Šķiet, ka nē.

Bet kā ar Latviju? Vīķe-Freiberga nelolo ilūzijas. Arī pie mums ir gana daudz cilvēku, kuriem simpatizē kardināli uzskati, kuri nīst sievietes vai, attiecīgi, vīriešus, bagātos, izglītotos, cittautiešus vai vienkārši citādos. Taču, viņasprāt, klaju populismu tomēr atpazīstam.

Vaira Vīķe-Freiberga, eksprezidente:

Latvijā ar komunistu sistēmu bija oficiāla melu kultūra, un ļaudis saprata, cik tā ir postoša. Man šķiet, ka šī pieredze mūsu tautu darījusi uzmanīgāku pret klajiem meliem.

TOP komentāri

 • soros
  +3 +1 -2

  soros

  kapec vispar shito veco veceni nem vel nopietni ?

  Trump ir labakais kas amerikai noticis pedejos 20 gados..

  ar to ko vaira saka man ir vel pretigak dzirdet vinjas vardu un to kadu ideologiju vina parstav, tipiska liberalistu feministe...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl