1 komentārs

”Tajā brīdī, kad slānekļa gāzes enerģijas avoti tiks attīstīti līdz tam līmenim, ka tie ir racionāla un ekonomiska alternatīva tradicionāliem enerģijas avotiem, tad Krievija sabruks pati no sevis,” intervijā ar LNT Ziņām atzina bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņa atzina, ka pašlaik ir izveidojusies tāda situācija, ka Krievijas intereses sakrīt ar rietumvalstu starptautisko naftas lielfirmu interesēm. “Tie ir uzņēmumi, kas spekulē ar naftas cenām un kas gūst ”milzīgas peļņas”. Līdzko saasinās situācija Lībijā, Irākā – naftas cenas ”kāpj debesīs”, jo visi baidās, ka naftas piegādes varētu pārtrūkt vai samazināties. Te var notikt milzīgas spekulācijas ar šīm cenām,” saka eksprezidente.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bijusī Latvijas prezidente arī kritizē Eiropas nespēju divu desmitgažu laikā kopš Padomju Savienības sabrukuma izveidot konkurētspējīgu alternatīvu Krievijas tradicionālajiem enerģijas avotiem.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga:

Eiropa, nezinu – kāpēc, nav varējusi “savākties”, lai vairāk nekā 20 gadus kopš Padomju Savienības sabrukuma, izveidotu tādus enerģētiskus savienojumus, kas ļautu izkļūt no Krievijas gūsta tieši enerģijas avotu ziņā. Tieši otrādi – kaut vai starp Baltijas valstīm un Poliju ir grūtības parakstīt līgumu par energosavienojuma izveidi. [..]

Vai no Eiropas puses ir bijusi pietiekama rīcība, lai nodrošinātu šo neatkarību? Nē, jo ir firmas, kas esošajā situācijā ļoti labi pelna – viņiem nav vajadzīgi konkurenti. Ja šīs firmas būtu pietiekami gudras, tās saprastu, ka ar jaunām enerģijām var pelnīt tikpat labi.

Rietumvalstu un Krievijas attiecības eksprezidente salīdzināja ar amerikāņu spēli – ”čikenu” – kurš pirmais mirkšķinās acis jeb kurš atkāpsies. Krievijas prezidents Vladimirs Putins esot sapratis, ka viņam ir divi ieroči, kas liks eiropiešiem ”mirkšķināt acis” – viens ir ekonomisks un otrs ir viņa kodolieroči.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga:

Tikko kā sabruka Padomju savienība, Ukraina atteicās no kodolieročiem. Krievija šo kārti ir spēlējusi, varbūt ne tik skaļi un atklāti, bet izmantojot savus propagandas kanālus un ietekmes aģentus.

Viņa norādīja, ka, piemēram, Vācijā pastāv bailes no jauna kara sākuma un kodolieroču izmantošanas, tiesa gan, cilvēki neizprotot to, ka indīgās vielas no kodoluzbrukuma visai drīz ar gaisa masām nonāktu arī pašā Krievijā.

TOP komentāri

  • Milda
    +2 +2 0

    Milda

    VVF ir ļoti gudra sieviete, kas jau ir iepriekš izteikusi pilnīgi pareizas prognozes. Jāatceras kaut vai pēdējie pareģojumi vēl pirms Krievijas agresijas Ukrainā - VVF faktiski paredzēja, ka agresija tur sāksies, liekot Vešņakovam sākt runāt rupjības.....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl