Vaidere par ES atbalstu Covid-19 krīzē: Latvijai ir aktīvi jāpiesakās Eiropas fondu izmantošanai

Pievienot komentāru

Covid-19 ir pārbaudījums teju katram Eiropas Savienības (ES) valstu iedzīvotājam un pārbaudījums arī tam, kā katra valsts atsevišķi vai kopīgi – kā Eiropas Savienība – tiek galā ar krīzi un tiks galā ar tās sekām. Jaunie Eiropas Parlamenta (EP) lēmumi ļaus Latvijai elastīgāk izmantot Eiropas Savienības budžeta līdzekļus Covid-19 seku mazināšanai un veselības aprūpes aprīkojuma iepirkšanai.

Sarunā ar “900 sekundēm” Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere (JV) norāda, ka Latvijai ir aktīvi jāpiesakās Eiropas fondu izmantošanai, jo būs iespējas iegādāties, piemēram, individuālās aizsardzības līdzekļus (maskas, dezinfekcijas līdzekļus) un būs iespējams veidot arī lauku slimnīcas, ja tas nepieciešams. Pieejamā līdzekļu summa pagaidām nav zināma, jo vīrusa attīstība Eiropas valstīs bijusi dažāda.

EP deputāte norāda, ka īpaši tiek domāts par trūcīgākajiem iedzīvotājiem – lai viņi saņemtu gan individuālos aizsardzības līdzekļus, gan pārtiku. Tiek apsvērta iespēja ieviest elektroniskos kuponus, par kuriem saņemt attiecīgo palīdzību.