Vai zināji? Katru mēnesi virzienā Rīga-Liepāja “stopē” ap 5 tūkstošiem cilvēku

1 komentārs
Vai zināji? Katru mēnesi virzienā Rīga-Liepāja “stopē” ap 5 tūkstošiem cilvēku
FOTO: LETA

Ik mēnesi tikai Rīga-Liepāja virzienā ar auto stopiem pārvietojas ap 5 000 cilvēku – tā liecina īpašas “stopētājiem” domātas interneta vietnes aplēses. Tikmēr policija atgādina, ka ceļošana ar “stopiem” ir bīstama gan autovadītājiem, gan pasažieriem.

Ceļošana “stopējot” ir bīstama – tā ik gadu tiek atgādināts gan tiem, kas savā auto uzņem nezināmus pasažierus, gan tiem, kuri iekāpj sveša cilvēka mašīnā. Tomēr brīdinājumi nemazina “autostopētāju” skaitu. Tikai no Liepājas uz Rīgu un atpakaļ mēneša laikā ar auto stopiem brauc 5 000 cilvēku.

Traģiskākais “autostopēšanas” gadījums Latvijā noticis 2014. gada septembrī Gulbenes novadā, kad kāds “stopētājs” ir nogalinājis sievieti-autovadītāju. Tomēr par nedrošu stopēšana biežāk tiek uzskatīta pašiem “stopētājiem”. Policija atgādina: pirms kāpt svešinieka mašīnā, ir jāpievērš uzmanība pat sīkākajām detaļām.

LNT uzrunāto autovadītāju domas par “stopētāja” ņemšanu savā mašīnā dalās.

Kā alternatīva “stopēšanai”, gadu atpakaļ Latvijā tika izveidota bezmaksas interneta vietne, kurā iespējams atrast līdzbraucējus ceļojumiem gan pa Latviju, gan pārējo pasauli.

Šobrīd projektā ir reģistrējušies seši tūkstoši autovadītāju, un katru dienu notiek ap 800 braucieni. Galvenā atšķirība no klasiskās “stopēšanas” ir tāda, ka, reģistrējoties portālā, gan autovadītājs, gan līdzbraucējs sniedz par sevi personīgu informāciju.

Pēdējo reizi lielā informatīvā kampaņa par “stopēšanas” riskiem ”Stopēt bīstami!” tika veidota pirms 9 gadiem. Šobrīd aktualizēt šo jautājumu kampaņu veidā nav plānots.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl