Komentāri

Latvijas zemnieki var cerēt uz pamatīgām nodokļu atlaidēm – tiekoties ar finanšu ministri, šādu norunu panākuši pašmāju zemkopji. Šomēnes tika nolemts graudu audzētājiem piešķirt 6 miljonu eiro kompensāciju par slikto ražu, un valsts arī turpmāk dāsni subsidēs zemniekus, uzsverot, ka tā ir ierasta prakse visā ES, un pretējā gadījumā laukiem draud izmiršana. Nākamgad solītas arī 20 miljonu subsīdijas ražojošajiem zemniekiem.

Uz tikšanos pie finanšu ministres ieradās vairāku zemnieku organizāciju pārstāvji. Ministrija ir ZZS paspārnē, tādēļ saruna bija mierīgos toņos, un finanšu ministre pauda pretimnākšanu zemniekiem. Pašlaik šī nozare Latvijā izpelnījusies pamatīgu labvēlību no valdības puses: solīti atvieglojumi nodokļu politikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Juris Lazdiņš, Zemnieku Saeimas valdes priekšsēdētājs

Ļoti patika ministres pragmatiskā pieeja pie nodokļu atvieglojumiem, redzējums, kam pienākas šie atvieglojumi, lai mēs būtu konkurētspējīgi Eiropas un pasaules tirgū.

Iecerēts, ka zemnieki varētu saņemt PVN atlaides. Pēc Lazdiņa teiktā, jau tagad zemnieki saņem nodokļu atlaides 70 miljonu eiro apmērā gadā. Tātad šī nauda iet secen valsts budžetam. Šomēnes tika lemts 6 miljonus atvēlēt graudu ražotājiem. Pērn viņi lepojās ar rekordlielu peļņu un ražu, šogad tā bijusi sliktāka, un valsts steidz palīgā. Papildus tam, valsts lēmusi nākamgad sniegt 20 miljonu eiro lielu atbalstu tieši ražojošajiem zemniekiem.

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre

Tie ir tie, kuri ir visvairāk cietuši pēckrīzes periodā, sankciju skarti. Jā, jāmeklē jauni tirgi, viņi to dara, tas nav vienas dienas uzdevums. Tā ir tāda pleca pielikšana grūtā brīdī nozarei, kas ir svarīga tautsaimniecībai, sevišķi reģionos. Atbalsts ir vajadzīgs, protams, samērīgs, tik, cik varam atļauties.

ZZS labvēlība, dāsni atverot valsts naudas maku zemniekiem, visticamāk, labi atmaksāsies arī nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Kā liecina “Latvijas faktu” aptauja, oktobrī populārākie politiskie spēki ir “Saskaņa” un ZZS, kuras reitingus gan pamatīgi paplosīja Trukšņa skandāls Jūrmalā.

Video

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl