Komentāri

Latvijas zemnieki var cerēt uz pamatīgām nodokļu atlaidēm – tiekoties ar finanšu ministri, šādu norunu panākuši pašmāju zemkopji. Šomēnes tika nolemts graudu audzētājiem piešķirt 6 miljonu eiro kompensāciju par slikto ražu, un valsts arī turpmāk dāsni subsidēs zemniekus, uzsverot, ka tā ir ierasta prakse visā ES, un pretējā gadījumā laukiem draud izmiršana. Nākamgad solītas arī 20 miljonu subsīdijas ražojošajiem zemniekiem.

Uz tikšanos pie finanšu ministres ieradās vairāku zemnieku organizāciju pārstāvji. Ministrija ir ZZS paspārnē, tādēļ saruna bija mierīgos toņos, un finanšu ministre pauda pretimnākšanu zemniekiem. Pašlaik šī nozare Latvijā izpelnījusies pamatīgu labvēlību no valdības puses: solīti atvieglojumi nodokļu politikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Juris Lazdiņš, Zemnieku Saeimas valdes priekšsēdētājs

Ļoti patika ministres pragmatiskā pieeja pie nodokļu atvieglojumiem, redzējums, kam pienākas šie atvieglojumi, lai mēs būtu konkurētspējīgi Eiropas un pasaules tirgū.

Iecerēts, ka zemnieki varētu saņemt PVN atlaides. Pēc Lazdiņa teiktā, jau tagad zemnieki saņem nodokļu atlaides 70 miljonu eiro apmērā gadā. Tātad šī nauda iet secen valsts budžetam. Šomēnes tika lemts 6 miljonus atvēlēt graudu ražotājiem. Pērn viņi lepojās ar rekordlielu peļņu un ražu, šogad tā bijusi sliktāka, un valsts steidz palīgā. Papildus tam, valsts lēmusi nākamgad sniegt 20 miljonu eiro lielu atbalstu tieši ražojošajiem zemniekiem.

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre

Tie ir tie, kuri ir visvairāk cietuši pēckrīzes periodā, sankciju skarti. Jā, jāmeklē jauni tirgi, viņi to dara, tas nav vienas dienas uzdevums. Tā ir tāda pleca pielikšana grūtā brīdī nozarei, kas ir svarīga tautsaimniecībai, sevišķi reģionos. Atbalsts ir vajadzīgs, protams, samērīgs, tik, cik varam atļauties.

ZZS labvēlība, dāsni atverot valsts naudas maku zemniekiem, visticamāk, labi atmaksāsies arī nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Kā liecina “Latvijas faktu” aptauja, oktobrī populārākie politiskie spēki ir “Saskaņa” un ZZS, kuras reitingus gan pamatīgi paplosīja Trukšņa skandāls Jūrmalā.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl