Komentāri

Latvijas zemnieki var cerēt uz pamatīgām nodokļu atlaidēm – tiekoties ar finanšu ministri, šādu norunu panākuši pašmāju zemkopji. Šomēnes tika nolemts graudu audzētājiem piešķirt 6 miljonu eiro kompensāciju par slikto ražu, un valsts arī turpmāk dāsni subsidēs zemniekus, uzsverot, ka tā ir ierasta prakse visā ES, un pretējā gadījumā laukiem draud izmiršana. Nākamgad solītas arī 20 miljonu subsīdijas ražojošajiem zemniekiem.

Uz tikšanos pie finanšu ministres ieradās vairāku zemnieku organizāciju pārstāvji. Ministrija ir ZZS paspārnē, tādēļ saruna bija mierīgos toņos, un finanšu ministre pauda pretimnākšanu zemniekiem. Pašlaik šī nozare Latvijā izpelnījusies pamatīgu labvēlību no valdības puses: solīti atvieglojumi nodokļu politikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Juris Lazdiņš, Zemnieku Saeimas valdes priekšsēdētājs

Ļoti patika ministres pragmatiskā pieeja pie nodokļu atvieglojumiem, redzējums, kam pienākas šie atvieglojumi, lai mēs būtu konkurētspējīgi Eiropas un pasaules tirgū.

Iecerēts, ka zemnieki varētu saņemt PVN atlaides. Pēc Lazdiņa teiktā, jau tagad zemnieki saņem nodokļu atlaides 70 miljonu eiro apmērā gadā. Tātad šī nauda iet secen valsts budžetam. Šomēnes tika lemts 6 miljonus atvēlēt graudu ražotājiem. Pērn viņi lepojās ar rekordlielu peļņu un ražu, šogad tā bijusi sliktāka, un valsts steidz palīgā. Papildus tam, valsts lēmusi nākamgad sniegt 20 miljonu eiro lielu atbalstu tieši ražojošajiem zemniekiem.

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre

Tie ir tie, kuri ir visvairāk cietuši pēckrīzes periodā, sankciju skarti. Jā, jāmeklē jauni tirgi, viņi to dara, tas nav vienas dienas uzdevums. Tā ir tāda pleca pielikšana grūtā brīdī nozarei, kas ir svarīga tautsaimniecībai, sevišķi reģionos. Atbalsts ir vajadzīgs, protams, samērīgs, tik, cik varam atļauties.

ZZS labvēlība, dāsni atverot valsts naudas maku zemniekiem, visticamāk, labi atmaksāsies arī nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Kā liecina “Latvijas faktu” aptauja, oktobrī populārākie politiskie spēki ir “Saskaņa” un ZZS, kuras reitingus gan pamatīgi paplosīja Trukšņa skandāls Jūrmalā.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl