Komentāri

Saeimas deputāts Igors Pimenovs nav pārkāpis krimināllikumu, intervijā LNT Ziņām neatzīstot Latvijas okupāciju, tā norāda Drošības policijā (DP).

Saeimas deputāts Igors Pimenovs trešdien intervijā LNT Ziņām atzina, ka Padomju Savienība Latviju anektēja, izmantojot agresijas draudus, taču okupācijas faktu neatzina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas deputāts Igors Pimenovs (Saskaņa):

Bija noteikti agresija draudi un šo draudu spiedumā Ulmaņa režīms, kas nebija, starp citu, ievēlēts, viņš pārstāvēja tikai sevi lielā mērā – kapitulēja. Parakstīja gan līgumu 1939. gadā, gan pēc tam vienošanās līgumu par papildu kara kontingenta Padomju armijas, Sarkanās armijas ievešanu un izvietošanu Latvijas teritorijā. Līdz ar to ar šiem parakstiem okupācijas fakts lielā mērā ir noliegts.

Krimināllikums tiešā veidā neparedz atbildību par okupācijas fakta noliegšanu. Taču krimināli sodāma ir rīcība, ja tiek noliegts noziegums pret mieru. Drošības policijā LNT Ziņām ceturtdien atbildēja, ka deputāta Pimenova izteikumos nav saskatāms krimināllikuma pārkāpums.

“Atbilstoši publiski izskanējušajai informācijai, personas izteikumi nesatur tādu okupācijas fakta noliegšanu, kas būtu saistīti ar noziegumu pret mieru noliegšanu. Tāpat citātā neparādās tiešs okupācijas fakta noliegums, bet gan izteikts minējums. Drošības policijas vērtējumā, izteikumi nav vērtējami kriminālprocesuālā kārtībā,” norāda DP.

Vienlaikus Drošības policijā nesniedz tiešu atbildi uz jautājumu, vai par okupācijas noliegšanu vispār ir iespējams piemērot kriminālatbildību, norādot, ka visi gadījumi ir jāvērtē individuāli.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl