Komentāri

Saeimas deputāts Igors Pimenovs nav pārkāpis krimināllikumu, intervijā LNT Ziņām neatzīstot Latvijas okupāciju, tā norāda Drošības policijā (DP).

Saeimas deputāts Igors Pimenovs trešdien intervijā LNT Ziņām atzina, ka Padomju Savienība Latviju anektēja, izmantojot agresijas draudus, taču okupācijas faktu neatzina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas deputāts Igors Pimenovs (Saskaņa):

Bija noteikti agresija draudi un šo draudu spiedumā Ulmaņa režīms, kas nebija, starp citu, ievēlēts, viņš pārstāvēja tikai sevi lielā mērā – kapitulēja. Parakstīja gan līgumu 1939. gadā, gan pēc tam vienošanās līgumu par papildu kara kontingenta Padomju armijas, Sarkanās armijas ievešanu un izvietošanu Latvijas teritorijā. Līdz ar to ar šiem parakstiem okupācijas fakts lielā mērā ir noliegts.

Krimināllikums tiešā veidā neparedz atbildību par okupācijas fakta noliegšanu. Taču krimināli sodāma ir rīcība, ja tiek noliegts noziegums pret mieru. Drošības policijā LNT Ziņām ceturtdien atbildēja, ka deputāta Pimenova izteikumos nav saskatāms krimināllikuma pārkāpums.

“Atbilstoši publiski izskanējušajai informācijai, personas izteikumi nesatur tādu okupācijas fakta noliegšanu, kas būtu saistīti ar noziegumu pret mieru noliegšanu. Tāpat citātā neparādās tiešs okupācijas fakta noliegums, bet gan izteikts minējums. Drošības policijas vērtējumā, izteikumi nav vērtējami kriminālprocesuālā kārtībā,” norāda DP.

Vienlaikus Drošības policijā nesniedz tiešu atbildi uz jautājumu, vai par okupācijas noliegšanu vispār ir iespējams piemērot kriminālatbildību, norādot, ka visi gadījumi ir jāvērtē individuāli.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl