Komentāri

Ir pagājis mēnesis kopš Francijā notika traģiskais terorakts laikraksta Charlie Hebdo redakcijā, kur radikāli noskaņoti musulmaņi nošāva un ievainoja vairākus preses pārstāvjus. Tulīt pat mūsu pēdējais šī vakara sižets par to kā tad Latvijas drošības iestādes un karikatūristi attiecas pret notikumiem dienvidos. Vai terorisms ir mums tepat līdzās, vai tomēr mums nav no kā baidīties?

Edgars Melnis – karikatūrists ar stāžu. Viņš nav tipisks rietumu politikas aizstāvis un arī ne pretinieks. Par traģēdiju Charlie Hebdo redakcijā viņš saka – notika īssavienojums starp rietumu demokrātiju un Austrumu konservatīvismu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Edgars nesaprot kāpēc franču karikatūristi tik ļoti uzēdušies austrumiem, kuri gluži vienkārši nav tik atvērti, lai šādus zīmējumus saprastu un uztvertu kā joku.

Arī kriminologs Andrejs Vilks norāda, ka Latvijas mediji reliģiskos jautājumos ir ļoti toleranti un tieši tāpēc Latvija šobrīd ir relatīvā drošībā. Ja Latvijas medijos parādītos nievājoša attieksme pret austrumu kultūru, tur to noteikti uzzinātu un būtu arī sekas.

Terorisms uzbrūk tad, kad to vismazāk gaida, saka bijušais pretterorisma vienības Omega vadītājs Juris Grabovskis. Tā notika arī Šarlī ebdo redakcijā. Viņiem iepriekš tika draudēts un to nedarīja viens cilvēks, bet gan miljoni.

Fiziska izrēķināšanās ar pretinieku jebkurā gadījumā nav risinājums, uzskata mūsu aptaujātie eksperti, jo agresija rada agresiju, tomēr arī rakstītā vārdā ir spēks un enerģijas izlāde, taču tad loģiska būtu arī tāda pašā veida atbilde.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl