Vai tagad ir droši doties atpūtā uz lēto Ukrainu? Krāšņie Karpati un Ļvova

10 komentāri
Vai tagad ir droši doties atpūtā uz lēto Ukrainu? Krāšņie Karpati un Ļvova
Foto: Edgars Plešs

Ukrainā notiek karš un doties uz šo valsti ir bīstami – to esam dzirdējuši gan no medijiem, gan no apkārtējiem cilvēkiem. Kā tad ir un ko šajā valstī var redzēt?

Ukraina ir viena no lielākajām valstīm Eiropā. No Rīgas līdz Ļvovai jāmēro gandrīz 1000 km, bet no Ļvovas līdz kara darbības zonai, piemēram, Doņecku, vairāk nekā 1200 km. Rietumukraina ir droša vieta, kur doties brīvdienās, par to jāuztraucas noteikti nav. Un vēl kāda nianse  – lai dotos uz Ukrainu atpūsties, Latvijas iedzīvotājiem vīza nav nepieciešama.

Braukšana līdz Ļvovai

Ar auto Ļvovu no Rīgas var sasniegt 15-16 stundu laikā, jāierēķina arī stāvēšana uz Polijas / Ukrainas robežas, kura gan iebraucot ir raita. Taču, jāņem vērā, ka, braucot atpakaļ un iebraucot Eiropas Savienībā, gaidīšana uz robežas var aizņemt pāris stundas.

Ceļš

Galvenie ceļi Rietumukrainā ir sakārtoti un labi, gan ceļš no robežas uz Ļvovu, gan tālāk braucot no Ļvovas uz Ivanofrankivsku.

Karpatu kalnu apkaimē ceļi ir bēdīgā stāvoklī. Lai nesalauztu mašīnu dodoties uz kalniem, ir ļoti jānopūlas. Ceļu infrastruktūra ir sliktā stāvoklī pie Karpatiem.

Ja nav gribēšanas izaicināt likteni, tad ir vērts noīrēt vietējo taksi un doties 50 km tālā maršrutā.

Ļvova

Pilsēta ir ideāli piemērota nesteidzīgām brīvdienām, lai nodotos vēdera priekiem un pamielotu acis ar dažādu kultūru sajaukumu pilsētas vaibstos. Nebūs melots, ka cenas Ukrainā šobrīd ir vienas no viszemākajām Eiropā. Viesnīcu vai apartamentus var noīrēt no 10 – 20 eiro par nakti. Vecpilsētai cauri iespējams izbraukt ar tramvaju, kurš maksā 2 grivnas jeb 7 centi. Arī maltītes kafejnīcās, ēstuvēs izmaksā lēti, sākot no 2 eiro.

Populārākais suvenīrs Ļvovā šobrīd noteikti ir tualetes papīrs uz kura ir virsū attēlots Krievijas valsts līderim līdzīga persona. Papīrs gan nav lēts prieks, viens papīra rullis izmaksā 20 grivnas jeb 72 centus.

Cilvēki ir laipni un atsaucīgi gan sarunājoties angliski, gan krieviski, tāpēc par viesmīlību jārāzējas nav.

Karpati

No Ļvovas līdz Karpatu kalniem jābrauc aptuveni 4,5 stundas. Tuvojoties kalnu rajoniem, ceļu segums paliek aizvien sliktāks. Braucot ar auto, protams, priecē lētās benzīna un gāzes cenas.

Dodoties brīvdienās uz Karpatiem, noteikti ir jāuzkāpj augstākajā Ukrainas virsotnē – Hoverlā, tā ir 2061 m v.j.l. Turp-atpakaļ īsākais ceļš ir 8 km, bet kāpiens vienā virzienā var aizņemt pat virs 3 stundām, atpakaļ ap 2 stundām.

Ļoti Iecienīts ir Pip Ivan (2022 m v.j.l.) kalna maršruts, kura garums turp-atpakaļ ir 20 km. Kalna virsotnē slejas uzbūvēta observatoriju, kura nekad tā arī nav strādājusi. Šis maršruts ejams no 8 – 10 stundām.

Kopumā ir ļoti daudz un dažādi kalnu maršruti, kalnu panorāma apburs ikvienu. Kalnu virsotnēs saskatāma arī Rumānijas valsts robeža.

Palikšana viesu namos, viesnīcās, apartamentos izmaksā ļoti lēti. Tas var izmaksāt tikai 10 eiro no cilvēka ar iekļautām brokastīm un vakariņām.

Cilvēki ir ļoti viesmīlīgi, atsaucīgi, kā arī noraizējušies par situāciju, kas notiks Ukrainā tālāk. Algas Ukrainā ir ļoti zemas, kā, piemēram, skolā skolotājs saņem līdz 150 eiro lielu algu, mežstrādnieks dienā – 6 eiro. Cilvēki ir adaptējušies jaunajiem apstākļiem un cer, ka kļūs labāk.

Cenas

Nav nepieciešams liels budžets, lai dotos uz Ukrainu. Cenas ir zemas gan pilsētās, gan ārpus tām. Braucot ar auto benzīns maksā ap 60 centiem litrā, bet gāze aptuveni 28 centi.

Cenas veikalā ir zemas, bet ejot ēst kafejnīcās / āra ēstuvēs, tad sapratīsiet, ka tas ir tik izdevīgi, ka gatavošana pašiem jāatmet ar roku. Kafejnīcās cenas par silto ēdienu ir no 1,50 eiro, izlejamais alus ap 50 centiem, zupa 50 – 80 centi.

Vairāk par lētiem ceļojumiem uzzini te!

Skaties FOTO!