Vai solītajam par bērnu dzimstības palielināšanu sekos arī reāli darbi?

Komentāri

Demogrāfiskās situācijas uzlabošana ir starp jaunās valdības prioritātēm. Taču bērnu vecākus atbalstošās organizācijas un eksperti bažījas, ka bērnu dzimstības palielināšana paliks tikai kā apņemšanās uz papīra. Par labklājības ministru kļuvušais Jānis Reirs gan sola risināt arī demogrāfijas jautājumus, taču konkrētus pasākumus nosaukt vēl nevar. 

Atbalsts ģimenēm ir nosaukts par vienu no piecām jaunās valdības galvenajām prioritātēm Ministru kabineta deklarācijā. Tomēr Māmiņu kluba vadītāja Sandija Salaka šo dokumentu vērtē skeptiski.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt iepriekšējā pieredze liecinot, ka valdību solījumi makā nekrīt.

Lielas cerības nelolo arī demogrāfs Ilmārs Mežs. Viņš kritizē to, ka nav atjaunots bērnu un ģimenes lietu ministra amats, un demogrāfisko krīzi turpinās risināt Labklājības ministrija, kam šis jautājums nekad nav bijusi svarīgākā prioritāte.

Jaunais ministrs Jānis Reirs gan apgalvo, ka par demogrāfiju aizmirsts netiks. Taču konkrētus pasākumus, ko viņš vēlas ieviest, ministrs pagaidām nosaukt nevar.

Reirs gan uzsver, ka jāatbalsta ģimenes, kurās ir vairāk nekā viens bērns, bet pabalstu palielināšana neesot vienīgais veids kā to darīt. Par jauno labklājības ministru Reiru, kurš iepriekš vairākus gadus strādājis ar naudas dalīšanas jautājumiem Saeimas budžeta komisijas vadītāja amatā un pēc tam finanšu ministra postenī, kritisks viedoklis izveidojies demogrāfam Ilmāram Mežam.

Lasi vēl