Komentāri

Pašlaik vērojama vērtību transformācija un intelekta līmeņa samazināšanās. Ja ideālu un kultūras, tās plašākā izpratnē, vietā – pamatvērtība ir nauda un bauda – izklaides, tad agrāk vai vēlāk šai civilizācijai pienāk gals. Vēsturē ir daudz šādu piemēru. Tā saka vēstures profesors Harijs Tumans.

Viņš norāda, ka mūsdienās ir spēcīgu un intelektuālu personību trūkums, tāpēc tikai likumsakarīgi, ka izvirzās tādi līderi, kuru piemērotību augstiem amatiem apšauba.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kāpēc klasiskā izglītība būtu jāsaglabā un kāpēc kompetenču izglītības modeli, kurš tiek dēvēts kā nepieciešamā reforma izglītība, profesors dēvē par cilvēka – skrūvītes sagatavošanu?

Harijs Tumans, Latvijas Universitātes vēstures profesors

Ir nobriedusi vajadzība ne tikai pēc pārmaiņām, bet arī pēc līderiem, personībām. Es jau pieminēju, ka mums ar personībām ir problēmas. Visi tādi pelēki, vienādi, politkorekti, runā kaut kādā savā politkorektā putnu valodā, kas visiem jau ir pieriebusies. Jau pirms cilvēks sāk runāt, jau zini, ko viņš pateiks. Tā taču ir. Tas, tāds “establišments” tagadējais, pie kā esam pieraduši. Pēkšņi nāk cilvēks, kurš runā ar cilvēkiem viņu valodā, kurš sauc lietas īstajos vārdos, kurš, šad un tad pārspīlē, kurš sola kaut ko darīt, protams, tas izraisa simpātijas. Tas norāda to, ka ir jāmaina paradigma, tas ir nobriedis. To mēs redzam arī Eiropā, kur jauni līderi.

Par to – piektdien no rīta “900 sekundēs” Lielajā intervijā ar vēstures profesoru Hariju Tumanu.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl