Komentāri

Latvija un Baltija kā nākamā Silīcija ieleja – šādus vērienīgus mērķus nebaidās nospraust Latvijas zinātnieki. Saņemot līdz šim valsts vēsturē lielāko finansējumu zinātnei – 31 miljonu eiro –, LU Cietvielu fizikas institūtā turpmāk centīsies radīt zinātni, kas balstīta uz tehnoloģiju pielietojumu un inovācijām.

Nule atklāts arī Moderno materiālu pētījumu un tehnoloģiju pārneses centrs. Tā kā Latvija līdz šim iepalikusi inovāciju jomā, turpmākajos septiņos gados pašmāju zinātnieki centīsies iekavēto straujiem soļiem sasniegt. Būtiskākais ir pievērsties tehnoloģiju pārnesei – zinātnes pielietošanai ražošanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek norādīts, ka Eiropa ar pārējo pasauli nevar konkurēt ar lētu darbaspēku vai derīgajiem izrakteņiem, tāpēc atliek tikai viens – varam konkurēt, veidojot tehnoloģijās balstītu ekonomiku un investējot zinātnē un inovācijās.

Roberts Jans Smits, Eiropas Komisijas Pētniecības un inovācijas departamenta ģenerāldirektors
Jums ir labi, jauni zinātnieki, bet valsts uzdevums tagad ir celt viņu kompetenci un iespējas sadarboties ar zinātniekiem pārējā Eiropā un pasaulē. Veidojoties šādiem ekselences centriem, radīsies tāda kā Silīcija ieleja jūsu valstī.

Cietvielu fizikas institūtam projekta īstenošanai 15 miljonus piešķīra Eiropas Komisija, bet 16 miljonus – valsts.

FOTO no laboratorijas, kurā radīs nākotnes atklājumus!

Video: TV3 Ziņu sižets

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl