Komentāri

Latvija un Baltija kā nākamā Silīcija ieleja – šādus vērienīgus mērķus nebaidās nospraust Latvijas zinātnieki. Saņemot līdz šim valsts vēsturē lielāko finansējumu zinātnei – 31 miljonu eiro –, LU Cietvielu fizikas institūtā turpmāk centīsies radīt zinātni, kas balstīta uz tehnoloģiju pielietojumu un inovācijām.

Nule atklāts arī Moderno materiālu pētījumu un tehnoloģiju pārneses centrs. Tā kā Latvija līdz šim iepalikusi inovāciju jomā, turpmākajos septiņos gados pašmāju zinātnieki centīsies iekavēto straujiem soļiem sasniegt. Būtiskākais ir pievērsties tehnoloģiju pārnesei – zinātnes pielietošanai ražošanā.

Tiek norādīts, ka Eiropa ar pārējo pasauli nevar konkurēt ar lētu darbaspēku vai derīgajiem izrakteņiem, tāpēc atliek tikai viens – varam konkurēt, veidojot tehnoloģijās balstītu ekonomiku un investējot zinātnē un inovācijās.

Roberts Jans Smits, Eiropas Komisijas Pētniecības un inovācijas departamenta ģenerāldirektors
Jums ir labi, jauni zinātnieki, bet valsts uzdevums tagad ir celt viņu kompetenci un iespējas sadarboties ar zinātniekiem pārējā Eiropā un pasaulē. Veidojoties šādiem ekselences centriem, radīsies tāda kā Silīcija ieleja jūsu valstī.

Cietvielu fizikas institūtam projekta īstenošanai 15 miljonus piešķīra Eiropas Komisija, bet 16 miljonus – valsts.

FOTO no laboratorijas, kurā radīs nākotnes atklājumus!

Video: TV3 Ziņu sižets

Lasi vēl