Vai Latvijas slimnīcas ir gatavas uzņemt pacientus, kurus tur nogādā ar helikopteriem?

Pievienot komentāru
Vai Latvijas slimnīcas ir gatavas uzņemt pacientus, kurus tur nogādā ar helikopteriem?
FOTO: LETA

Vairākas Latvijas slimnīcas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) nav pilnībā gatavs uzņemt pacientus, kas ārstniecības iestādē nogādāti ar helikopteriem. Par to atbildīgie dienesti pārliecinājās, veicot nosēšanas laukumu monitoringu Rīgā un reģionos.

Pēdējos mēnešos, kad Eiropu pāršalkušas ziņas par teroraktiem, ”ātrās palīdzības” dienests arī Latvijā pārliecinās par savām spējām ātri reaģēt nelaimes situācijā.

Ir gadījumi, kad visātrāk pacientu pie pareizā ārsta var nogādāta pa gaisu. Taču, lai to paveiktu, pie slimnīcām ir jābūt atbilstoši iekārtotiem helikopteru laukumiem. Apsekojot nosēšanas laukumu pie ātrās palīdzības Rīgas reģiona centra, NBS helikoptera apkalpei bija problēmas nolaisties.

Galvenais priekšnosacījums, lai helikopteru varētu nosēdināt ātri, ir no koku lapotnes atbrīvots laukums ar minimālo izmēru – 50 uz 50 metriem, ideāli – asfalta segumu, kuru regulāri tīra. Duntes ielā situācija ir tālu no ideālās.

Kuplā lapotne, radot problēmas arī Daugavpils slimnīcas nosēšanas laukumā, kurš šodien, tāpat kā vēl daži citi, tika apsekots. Kā liecina statistika, vidēji Latvijā mēnesi notiek divas pacientu evakuācijas, izmantojot helikopteru.

Video