Vai Latvijas darba ņēmēji pārbauda potenciālo darbinieku sociālo tīklu profilus? Ko viņi tajos vērtē?

1 komentārs

Kā jūs domājat – ja jūs meklētu darbu, vai būtu svarīgi, kāds izskatās jūsu sociālo tīklu profils? Iedzīvotāju viedokļi ir dažādi, taču Latvijas uzrunātie darba devēji atzīst, – sociālo tīklu profili tiek aplūkoti gandrīz vienmēr. Ko darba devēji tajos vērtē? Vai neatbilstošas fotogrāfijas var pārvilkt svītru darbam, piemēram, bankā?

Daži raidījuma Bez Tabu ielās satiktie cilvēki uzskata, ka darba devēji sociālos tīklus nemaz neskatās, citi – gluži otrādi, uzskata, kas darba devēju interesē, ko cilvēks publicē savos sociālajos kontos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sociālā medija Draugiem.lv pārstāvis Ēriks Palkavnieks pauž, ka gan Draugiem.lv, gan arī citas kompānijas, pieņemot cilvēku darbā, viņa vārdu noteikti ieraksta interneta meklētājā, un tad nereti pirmais parādās viņa sociālo tīklu profils. “Noteikti paskatās, kas tas ir par cilvēku, un tad darba devējs to salīdzina ar informāciju, kas sniegta CV. Ja cilvēks CV ir norādījis, ka ir rūpīgs, kārtīgs, pieklājīgs, bet interneta vidē viņš saka, ka ir sliņķis,” galvu nogroza Palkavnieks.

Galvenā lieta – lai virtuālā realitāte neatšķiras no īstās dzīves. “Pat ja cilvēks ir izklaidīgs un jautrs un tas ir redzams sociālajā tīklā, tas nav jāslēpj, jo, iespējams, ka tieši šādu cilvēku arī kompānija meklē,” saka Palkavnieks. Tam piekrīt arī citi eksperti – ne vienmēr kreativitāte ir šķērslis, piemēram, darbam bankā.

Turklāt Palkavnieks iesaka iespējamo darba devēju sociālo tīklu profilus aplūkot arī tiem, kas meklē darbu. Kaut vai tādēļ, lai pārliecinātos, ka iespējamais priekšnieks nav “briesmīgs cilvēks”.

Foto

Video!

TOP komentāri

  • Anita
    0 0 0

    Anita

    Es dažreiz brīnos, ar kuru galu domā tie, kas liek bildes savos profilos...

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl