Vai Latvijā uzplaukst rasisms? Uzdarbojas naida kurinātāji, kas aicina izrēķināties ar bēgļiem

3 komentāri
Vai Latvijā uzplaukst rasisms? Uzdarbojas naida kurinātāji, kas aicina izrēķināties ar bēgļiem

Vispirms tika apķēpāta islāmticīgo mošeja Rīgā, bet tagad – bēgļu nīdēji sākuši uzdarboties arī Ogrē – tur apķēpātas gan ēku sienas, gan mols, ar rupjiem saukļiem dažādās valodās aicinot izrēķināties ar iebraucējiem un citas ādas krāsas cilvēkiem, ziņo raidījums Bez Tabu. 

Uzsaukumi Ogrē uzpūsti ar zilu krāsas balonu – tie ir gan latviski, gan citās valodās. Ja pie Ogres dzelzceļa stacijas naidu kurinošie “mākslas darbi” jau ir aizkrāsoti, pie Daugavas mola tie aizvien vēl ir apskatāmi.

Šoreiz tas nav vien huligānisms, bet gan pavisam nopietni aicinājumi uz rasismu.

Pārsteidzoši, ka Ogrē cilvēku viedoklis par šiem uzrakstiem dalās – ļoti daudzi ir sašutuši par pašu faktu, ka vispār kāds esot saķēpājis sienas, bet citi – sevišķi par to, ka tiek kurināts naids pret iebraucējiem. Taču ir arī tādi, kas uzskata, ka “parastos iedzīvotājus jau tāpat neviens neklausa, tādēļ vismaz uz sienas ir tas jāuzraksta”.

Foto

Kārtībsargiem ir aizdomas, ka šāda naida kurināšana ir apzināta un ka tas notiek, darbojoties grupā. Latvijā tas ir otrais šāda veida gadījums – pirmais, kā minēts iepriekš, noticis Rīgā, kur apķēpāta mošeja. Visus ar šo gadījumu saistītos materiālus tagad izmeklē Valsts policija.

Video!