Vai Latvija piešķirs aizsardzību otrajai patvēruma meklētāju grupai?

Pievienot komentāru
Vai Latvija piešķirs aizsardzību otrajai patvēruma meklētāju grupai?
FOTO: F64

Jākļūst zināmam, vai Latvija piešķirs aizsardzību otrajai patvēruma meklētāju grupai, kas mūsu valstī ieradusies saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) programmu.

Šodien aprit trīs mēneši kopš viņu ierašanās, un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) informē, ka lietas izskatīšana šobrīd ir noslēguma fāzē.

Kopš februāra Latvija kopumā uzņēmusi 47 cilvēkus no nometnēm Grieķijā, Itālijā un arī Turcijā. Lielākā daļa no viņiem nāk no Sīrijas, bet ir arī ģimenes, kas pametušas mājas Eritrejā un Irākā.

Alternatīvais statuss līdz šim piešķirts tikai pirmajām ģimenēm – kopumā sešiem cilvēkiem. Savukārt otrajā grupā ir četras ģimenes jeb 15 cilvēki, tostarp septiņi nepilngadīgie. Starp šiem cilvēkiem ir tādu profesiju pārstāvji kā bankas darbinieks, pavārs, bārddzinis un drēbnieks.

Kopumā gan joprojām patvēruma meklētāju pārvietošana ES norit gausi. Informācija liecina, ka līdz jūnija vidum no Itālijas un Grieķijas citas valstis uzņēmušas aptuveni divus tūkstošus cilvēku, bet no Turcijas – septiņus tūkstošus.