Vai latvieši ir gatavi mīļi apskaut svešu cilvēku? ”900 sekundes” veic eksperimentu

0 Komentāru

Vai var iepriecināt draugu, kolēģi vai pat nepazīstamu cilvēku ar negaidītu apskāvienu? Rītdien to noteikti var izmēģināt, jo 21.janvārī tiek svinēta starptautiskā apskaušanās diena.

Apskāvieni ir ne tikai veselīgi, bet arī nepieciešami: tas esot pats efektīvākais un ātrākais veids kā apmainīties ar pozitīvu enerģiju. Natālija Valdniece kopā ar jauniešiem mēģināja noskaidrot, vai Latvijas iedzīvotājiem patīk negaidīta un nesavtīga labsirdīgu jūtu izrādīšana nepazīstamiem cilvēkiem.

Ekrānuzņēmumi

Arnita un Uvis, vēl smaida, bet nezina, kas viņus sagaidīs – vai nepazīstami cilvēki ļausies viņu apskāvieniem, jo latvieši taču ir atturīgi, vai ne? Lai noskaidrotu, vai Latvijas iedzīvotāji var izrādīt savas emocijas un apskauties uz ielas, 2.kursa studentipiekrituši veikt šādu eksperimentu.

Ar pirmo nav sanācis, taču jauniešus šī negatīvā pieredze neattur eksperimentu turpināt un īstenībā – Arnitas un Uvja sirsnīgums panācis savu.

Abi jaunieši bija patīkami pārsteigti par līdzcilvēku ļaušanos emociju uzplūdam.

Fiziski pieskārieni, tai skaitā apskaušanās ir ielikts gēnu līmenī un ir patīkami un nepieciešami, savu viedokli pauž sociālantropologi, tāpēc šī starptautiskā diena var iedzīvoties arī Latvijā.

Tradīcija apskaut vienam otru no seniem laikiem eksistē vairākām tautām, bet amerikāņi, pateicoties savai studējošai jaunatnei, 1986. gadā oficiāli reģistrēja šādus svētkus. Apskāvieniem priekšlaikus jau ir ļāvušies.

0 Komentāru