Vai Jelgavas DEPO projekta nomelnošanā iesaistīti konkurenti?

18 komentāri

Šīs nedēļas sākumā portālā manabalss.lv tika sākta parakstu vākšana pret veikala Depo būvniecību Lielupes krastā Jelgavā. Pirms tam vairāku nedēļu garumā ieceres pretinieku veidotā sociālo tīklu kampaņā jelgavnieki tika aicināti nepalikt vienaldzīgi, jo jaunais veikals draud neatgriezeniski izmainīt skatu gan uz Jelgavas pili, gan pilsētu kopumā.

Šādas akcijas nav pa prātam veikala cēlājiem, kas uzskata, ka sabiedrība tiek maldināta. Īpašā preses konferencē tie skaidroja, kur tieši veikals atradīsies un kāds sabiedrībai būs labums no šā projekta īstenošanas. Depo būvniecībai paredzēto zemesgabalu pirms 2 gadiem nopirka SIA ”Auras centrs”, kas uzsver, ka projektu plānots īstenot atbilstoši pilsētas detālplānojumam. Uzņēmuma valdes loceklis Uldis Sproga pauž pārliecību, ka lielas sabiedrības daļas negatīvā attieksme pret projektu saistīta tieši ar pēdējā laikā organizēto kampaņu.

Veikals nebūs pils priekšā. Tas ir otrā pusē – Cukura ielā 2, kur šobrīd ir pamesta teritorija, kur atrodas arī neapdzīvota ēka. No šīs teritorijas mēs vasarā esam izveduši 6 konteinerus ar atkritumiem, regulāri esam pļāvuši latvāņus. Šī potenciālā lielveikala rezultātā radīsies sakopta vide, pilnīgā saskaņā ar lokālo plānojumu, kurš nekādā apmērā netiks pārkāpts. Runājot par ieceres pretiniekiem, viņu Facebook lapā izvietotā informācija neatbilst reālajai situācijai un manā skatījumā tā ir melīga.

Tikmēr investoru pārstāvis Eften capital latvia vadītājs Viktors Savins ieceres pretinieku aktivitātēs saskata konkurentu uzdarbošanos. Katra diena, kad Depo celtniecība tiek aizkavēta, citiem būvmateriālu veikaliem nāk par labu, jo neatņem klientus.

Sekojiet naudai, un jūs sapratīsit patiesību. Mēs redzam, ka visieinteresētākie, lai kavētu šo projektu, ir šī tirdzniecības centra konkurenti – Mājai un dārzam, K-Rauta, Krūza, kas atrodas faktiski blakus šai te vietai. Interesanti ir tas, ka šī parakstu vākšana notiek šo veikalu telpās.

FOTO:

Projekta īstenotāju pusē ir arī arhitektu savienības pārstāvji, kas piedalījās skiču konkursā iesniegto projektu vērtēšanā. Izraudzītais topošā Depo variants esot labākais risinājums, kas nekādā mērā nenomāks Jelgavas pili. Tas esot gaumīgs un vienlaikus neitrāls.

To gan apšauba ieceres pretinieki. Viņu pārstāvis Gaitis Grūtups uzsver, ka sabiedrība savulaik nav pietiekami informēta par zemes gabala apbūves plāniem.

Mēs nevienā no skicēm neredzam šo ēku, kur tā tieši atrodas. Ja jūs būvējat zonā, kas ir 200 metru no pils, mēs tomēr iebildīsim. Ja ēka ir tālāk brikšņos, tad gan mums nav iebildumu. Es piedalījos sabiedriskajā apspriešanā, kas bija 2014. gada jūlijā. Tur bija atnākuši daži cilvēki, kas lāgā nezināja, par ko ir runa. Tad nebija zināms, ko tur cels. Par DEPO nebija runa.

Jāpiebilst, ka uzlabots Depo vizuālais tēls tapa, jo tipveida projekta realizēšanai dome zaļo gaismu nedeva. Par būvatļaujas neizsniegšanu pašvaldība pat tika iesūdzēta tiesā. Par to, vai akceptēt jauno risinājumu, Jelgavas būvvalde vēl lems.

Video

TOP komentāri

 • zigis
  +5 +4 -1

  zigis

  Depo saviem darbiniekiem piedāvā labas algas, par to viņi attiecīgi prasa centību no darbiniekiem. Katrreiz ieejot kādā Rīgas Depo viņu darbinieks pienāk klāt un pajautā vai nevajag palīdzību.
 • Dainim Deigelim
  +3 +3 0

  Dainim Deigelim

  Vai tev tiešām šķiet pieņemami, ka konkurenti vāk parakstus pret Depo ienākšanu Jelgavā? Un jā, parakstu vākšana notika arī konkurentu uzņēmumos! Tas tiek atbalstīts no viņu puses, viņu telpās tas notiek. Kurš ir atbildīgs par tām lapām, kur cilvēki parakstās, - konkurenti! Kas pārbauda to patiesumu? Tas ir absurdi! Un šādas situācijas nav pieļaujamas! Vai tas maz ir likumīgi?

  Tā ir viņu privātā zeme! Pašvaldība savos teritorijas plānojumos likumīgi atļāva tur būvēt komercbūves. Šos plānojumus un to pieņemšanas kārtību pārbauda atbildīgais ministrs. Nekādi pārkāpumi netika konstatēti. Tāpat arī tādiem bļāvējiem kā tev tika rīkota publiskā apspriešana. Viss bija publiskots.

  Tev noteikti nav taisnība! Ir jādomā plašāk, skaidri taču redzams, ka tā teritorija nav ne Jelgavas centrs, ne blakus pilij. Tie visi brēcēji, kas ir pret Depo, viņi ir kā suņi, kuriem pamests kauls. Satrakojušies to plosa, pat īsti nezin no kurienes tas kauls uzradies. Šis laikam ir arī tavs gadījums!

  Kāpēc uzpirkuši visos šos cilvēkus. Ja tev, inteliģentais cilvēk, būtu lielāka izpratne par procesiem šajā valstī, tad tu zinātu, ka viss ir noregulēts, piemēram, kultūras pieminekļu aizsardzības zonas likumā ir skaidri noteiktas. Arī šī informācija ir publiski pieejama. Pils gadījumā tie ir 100 metri. Pļava atrodas gandrīz 1 km attālumā.

  Kas tik cilvēkiem netiek iestāstīts, visādas baumas, redz ka kāds tiek uzpirkts, ieej taču likumos lv un pirms paud savu viszinošo viedokli palasi attiecīgos likumus.

  Nav neviena fakta vai pamatota argumenta kāpēc Depo tajā nomaļajā pļavā nevajadzētu celt. Kā nekā projektu izstrādāja profesionāli arhitekti,ņemot vērā arī pils atrašanās vietu, katru no piedāvātajiem projektiem izvērtēja profesionāla žūrija.
 • Megijai
  +3 +2 -1

  Megijai

  Varbūt pastāstīsi mums visiem, kādu melīgu un nepatiesu informāciju Depo pauž?

  Šobrīd gan izskatās, ka Depo klusē, kamēr uzņēmumu nomelno, kamēr meloja par vietu, kur plānoja būvēt(pretī pilij), kamēr Jelgavas žurnālists meloja par to, ka tā teritorija atrodas pieminekļu aizsardzības zonā (uz kā pamata arī ierosināja parakstu vākšanu). Beigās tik mediji noskaidroja, ka aizsardzības zona ir 100 metri, nevis 1km. Te nu ir skaidrs, kurš melo!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl