Vai ebreju īpašumu jautājums tiks risināts ar 40 miljonu eiro kompensāciju? Gaidāms pirmais balsojums Saeimā

45 komentāri
Vai ebreju īpašumu jautājums tiks risināts ar 40 miljonu eiro kompensāciju? Gaidāms pirmais balsojums Saeimā
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Vai ebreju īpašumu jautājums tiks risināts ar 40 miljonu eiro lielu kompensāciju? Par šo, tikai vakar partiju apvienības ”Attīstībai/Par!” iesniegto, ierosinājumu šodien Saeimā gaidāms jau pirmais balsojums.

Lai atlīdzinātu Latvijas ebreju kopienai par holokausta un komunistiskā totalitārā režīma laikā nelikumīgi atsavināto nekustamo īpašumu, partija ”Attīstībai/Par!” rosina no valsts budžeta desmit gadu laikā izmaksāt 40 miljonus eiro īpaši izveidotam Latvijas ebreju kopienas fondam.

”Attīstībai/Par!” Saeimā iesniegtais priekšlikums paredz, ka šī summa būtu kā kompensācija par vairāk nekā 200 apzinātajiem nekustamajiem īpašumiem, kas pirms holokausta piederēja Latvijas ebreju kopienai.

Naudu, partijas ieskatā, drīkstētu izmantot reliģijas, kultūras un izglītības projektu finansēšanai. Līdzekļi glabātos Valsts kasē, un to izlietošanu uzraudzītu Latvijas valsts. Jāpiebilst, ka jau iepriekš ir bijuši vairāki citi ierosinājumi par kompensācijām, tomēr par tiem tā arī neizdevās panākt politisku vienošanos.