8 komentāri

Daļa opozīcijas pauda sašutumu, ka atsevišķi tautas kalpi, apvienojot amatus parlamentā, pārāk trekni pelna uz nodokļu maksātāju rēķina. Neatkarīgais deputāts Artuss Kaimiņš ierosināja mainīt pastāvošo sistēmu, lai turpmāk deputāts saņemtu algu plus vienu piemaksu, nevis vairākas.

Martā visvairāk saņēmis Brigmanis

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Deputāta pamatalga šogad ir 2 448 eiro, kas ir par 157 eiro vairāk nekā pagājušā gadā. Tautas priekšstāvji saņem arī piemaksas par amatu savienošanu. Proti, vadot komisijas, apakškomisijas, pildot tajās sekretāra pienākumus vai vadot frakciju Saeimā. Kaimiņš no Saeimas tribīnes vienu pēc otra sauca tos deputātus, kuri pelna tūkstošus. ”Es gribētu uzsvērt dārgie deputāti, jo daži no jums šeit nodokļu maksātājiem izmaksā pārāk dārgi.

Piemēram, Augusts Brigmanis martā ir nopelnījis vislielāko algu Saeimā. Uz rokas Brigmaņa kungs ir saņēmis 3 398 eiro. Brigmaņa amati ir ZZS frakcijas priekšsēdētājs. Pieprasījumu komisijas priekšsēdētājs, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sekretārs. Solvita Āboltiņa – Vienotības frakcijas priekšsēdētāja, Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja, Juridiskās komisijas tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāja. Es rosinu, ka likumā var saņemt tikai vienu piemaksu, nevis tās summēt,” emocionāli no Saeimas tribīnes niknojās Kaimiņš, nosaucot vēl Raivi Dzintaru, Vitāliju Orlovu un citus, kuri, savienojot amatus, pelnot nesamērīgi daudz.

Āboltiņa: Kaimiņš melo

Āboltiņa norādīja, – Kaimiņš par viņas atalgojumu melojis. No Vienotības frakcijas vadītājas piemaksas viņa atteikusies. Runājot par pagājušajā gadā apstiprināto algu pieaugumu ministriem un deputātiem, Āboltiņa uzsvēra, tas bijis politiskā tirgus rezultāts. ”Diskutējot par ministru atalgojuma pacelšanu, Zaļo un zemnieku savienība uzskatīja, ka ir jāpaceļ šīs piemaksas arī Saeimas deputātiem par frakcijas un komisijas vadību. Tas bija koalīcijas tirgus. Tobrīd neuzskatīju un arī šobrīd neuzskatu, ka tas bija tas neatliekamais darbs, kas parlamentam bija jādara,” skaidroja Āboltiņa.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis retoriski vaicāja – vai būt turīgam ir sods un kauns! Saeimā ir noteikta kārtība par kādiem amatiem tiek maksātas piemaksas. Svarīgi esot, lai deputāts godprātīgi pildītu savus pienākumus. Brigmanim liekas neizprotami, kā par piemaksu atcelšanu drīkst cīnīties deputāts, kurš neapmeklēja 4. maija Saeimas svinīgo sēdi. ”Ieskaitot arī Kaimiņa kungu. Un te ir vietā jautājums: vai deputātiem, kuri kaismīgi iestājas par algu pārskatīšanu, nevajadzētu pašiem pienācīgi atteikties pret saviem pienākumiem,” tā Brigmanis.

Tikmēr Kaimiņš pauda neizpratni, ka deputātu atalgojumu jautājumu koalīcija cenšas norakt par ieganstu minot viņa prombūtni 4. maijā. Rezultātā Saeimas vairākums ideju, ka deputāts var saņemt algu plus vienu nevis vairākas piemaksas, noraidīja.

Foto

Video

TOP komentāri

 • Sveiciens Lāčplēša dienā!
  +1 +1 0

  Sveiciens Lāčplēša dienā!

  Tik prastu demagoģiju tikai bijušais komunists var izspļaut.
  Paskaidrošu nezinītim Brigmanim: kauns vai gods saņemt lielu algu - tas ir atkarīgs no apstākļiem valstī un no katra deputāta darba tautas labā. Ja lielākā tautas daļa dzīvo uz nabadzības sliekšņa, bet deputāti peld taukos, tad viņiem nepienākas lielas algas, lai cik komisijās viņi skaitās (es nesaku - strādā, jo, ja strādātu, tad valstī būtu jūtama kaut kāda izaugsme), jo tautai nav redzams viņu darba rezultāts - tautas apstākļi nav uzlabojušies, drīzāk otrādi.
  Tā kā, Brigmani, apkaunies un nosarksti! Ar Tavu pieredzi, Lemberga dižajiem padomiem un sirmo galvu šādu izteicienu var kvalificēt vienīgi kā izcilu bezkaunību.
  Tu nupat izņirgājies par savu tautu tāpat kā Ušakovs par latviešiem.
 • inga
  +1 +1 0

  inga

  Ierosinu deputātiem samazināt algu uz minīmālo un uz vismaz 2g lai izjūt kā citi dzīvo galus velkot kopā.
 • tecere
  +1 +1 0

  tecere

  Ja sods un kauns ir ,jo mes Tauta zinam kada cela visi kluvat bagati ar vienam negodigam mahinacijam

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl