Vai autovadītājs tiek sodīts, ja pārkāpis aizsnigušās ceļazīmēs noteikto?

Pievienot komentāru

Sniegs un vietām arī ledus apgrūtinājis pārvietošanos daudziem Latvijas autovadītājiem. Aizputinātās ceļazīmes samulsina šoferus, jo daudzi tik labi nepārzina satiksmes īpatnības konkrētā pilsētā vai uz konkrēta ceļa. Turklāt ar sniegu aizsegtās zīmes var izraisīt arī avārijas.

Aizputinātās ceļazīmes sarežģī braukšanu gan vietējiem autovadītājiem, gan īpaši jau ārvalstu šoferiem, jo viņi nezina, kādi noteikumi ir spēkā. Latvijas autoceļu uzturētāji norāda, ka ceļazīmju attīrīšana no sniega ir viens no divsimt ikdienas ceļu uzturēšanas darbiem.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka termiņi, pēc kādiem no pielipušā sniega ir jāattīra ceļazīmes, ir atkarīgi no ceļa klases. No galveno jeb A un A1 klašu ceļiem no sniega ceļazīmes ir jāattīra vienas diennakts laikā. Pārējiem, mazākas nozīmes autoceļiem, nav nekādu noteikumu, cik ilgā laikā zīmes būtu jāattīra. Valsts policija norāda, ja ceļazīme ir aizputināta, tā nav spēkā.

Šajā sniega sezonā – no novembra sākuma – aizsnigušu ceļazīmju dēļ avārijas nav notikušas.

Valsts policija aicina laikus parūpēties arī par ar sniegu aizlipinātām un tādējādi nesalasāmām numurzīmēm. Tiesa gan – arī par šādu pārkāpumu, ņemot vērā laikapstākļus, autovadītāji sodīti netiks.

Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzsver: “Pie stipras snigšanas, automašīnai braucot, rodas sniega mākonis, kura dēļ nevar saskatīt numurzīmi. Šādos apstākļos policijas darbinieki diez vai sodīs autovadītāju par to, ka viņam numurzīme nav redzama.”

Gadījumā, ja policija tomēr atzīst, ka numurzīme ir aizputināta nevis esošo laikapstākļu, bet gan šoferīša neuzmanības dēļ, piemērotais sod būs no 7 līdz 30 eiro.

Lasi vēl