Vai “16+1” forums kļūs par Latvijas lielo iespēju?

1 komentārs
Vai “16+1” forums kļūs par Latvijas lielo iespēju?
LETA

Ķīna šobrīd meklē ceļus Eiropas tirgus apgūšanai. Tas paver papildu investīciju piesaistes iespējas Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm, tostarp arī Latvijai. Nedēļas nogalē Latvijas-Ķīnas ekonomiskās attiecības iespējams pacelt jaunā līmenī.

Nedēļas nogalē Rīgā notiks Ķīnas un vēl 16 Centrālaustrumeiropas vadītāju tikšanos. Viņus pavadīs uzņēmēmēji, kuru skaits pārsniedz astoņus simtus.

2015.gadā Ķīna bija 13.lielākais Latvijas tirdzniecības partneris. Tas nozīmē, ka lielās Ķīnas iekarošana joprojām drīzāk ir sapnis, nevis garantēts bizness, kas atspoguļojas eksporta rādītājos.

Nedēļas nogalē Latvijas-Ķīnas ekonomiskajās attiecībās iespējams pacelt jaunā līmenī. Rīgā notiks Ķīnas un vēl sešpadsmit Centrāleiropas valstu līderu samits.

Tas ir virziens, uz kuru plānots attīstīt dzelzceļa satiksmi, un veidot jaunus sadarbības projektus.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens:

Tas, ka Ķīnas valdība ir skaidri uzstādījusi zīda ceļa programmu, un kartē ielikusi Eiropu un 16+1 ietvarā dodas uz Latviju, ka tas ir signāls, ka Ķīnas valdība to atbalsta.

Līdzi valstu politiskajai vadībai dodas uzņēmēji. Speciāli viņiem tiek organizēts biznesa forums, kur dalībnieku skaits pārsniegs astoņus simtus.

”Tas ir 16+1 namatēva organizēts forums, kur viņiem ir vieglāk šeit tikties, nekur tālu nav jābrauc, bet ir arī 278 pārstāvji no citām valstīm”, norāda Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs Andris Ozols.

Tiek uzskatīts, ka šī ir viena no Latvijas lielākajām pēdējo gadu iespējām, kura jāprot izmantot. Pats samits, un forums vēl neko negarantē – taču ņemot vērā, ka ieradīsies tādu uzņēmumu kā Huawei, Alibaba, Unionpay pārstāvji, runa ir par kontaktu dibināšanu.

Video

Vienlaikus, tiek uzsvērts, ka iespējas izmantošana ir uzņēmēju rokās. Kā LNT sacīja ”Latvijas-Ķinas biznesa padomes” vadītājs Artis Kampars: ”mana pieredze liecina, ka pareizais veids ir soli pa solim, braukt, pilināt, iepazīties. Universālas metode, ka atbrauc Ķīnas premjers un viss sākas… es tam līdz galam neticu. Bet turpinām, skatāmies, kā Ķīna strādā, un tad būs cerību stariņš, lai tas notiktu

Novērtēt, kura no valstīm sarunās bijusi veiksmīgāka, varēs turpmāko gadu ekonomikas rādītajos.

Ņemot vērā Latvijas ģeogrāfisko stāvokli, mūsu pamatpiedāvājumam Ķīnai Jaunā Zīda ceļa ietvaros jābūt preču saņemšanai, šķirošanai, iesaiņošanai, lai tās varētu transoprtēt tālāk uz Ziemeļeiropas un NVS valstīm.

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    LIELA IESPĒJA var būt tikai ražošana, vai tiešām kāds no kungiem to nesaprot.Viss cits var būt tikai kirsītis uz tortes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl