Komentāri

Komponistam Rihardam Vāgneram veltītā Latvijas Bankas kolekcijas monēta atzīta par pērnā gada labāko sudraba monētu pasaulē. Monēta kalta pērnā gada vasarā kā veltījums pasaulslavenā vācu komponista 200 gadu jubilejai un viņa jaunības gadiem, ko viņš pavadīja Rīgā. Tieši te viņš sāka savas pirmās nozīmīgākās operas Rienci komponēšanu.

Monētas grafisko dizainu veidojuši Aigars Ozoliņš un Ivo Grundulis, bet ģipša modeli – Ligita Franckeviča.

Konkursu ”Pasaules gada monēta” jau vairāk nekā 30 gadus rīko numismātikas literatūras izdevējs Krause Publication, un tā godalgas uzskata par augstāko novērtējumu monētu mākslā. Ik gadu starptautiska žūrija vērē simtiem monētu no visas pasaules.

Latvijas banka konkursā apbalvojumus saņēmusi vairākkārt, tostarp par monētām Millennium, Liktenis, Brīvības cīņas un Miglā asaro logs. 2010. gadā Latvijas monēta ieguva labākās zelta monēta titulu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl