Komentāri

Aptaujātie ministri ieceri celt algas novērtējuši atzinīgi, taču vadošās koalīcijas politiķi valdības locekļu algu celšanu šodien noraidījuši. Pret ministru algu palielināšanu iebilst arī opozīcija.

Ministru algu jautājumu nav plānots risināt ierakstā kārtībā, to izskatot trīs lasījumos. Vienotības deputāte Lolita Čigāne izmantojusi situāciju, ka Saeimā jau bija atvērts valsts amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums, lai apmēram 30 atvaļinātiem robežsargiem segtu veselības aprūpes izdevumus.

Deputāte uz trešo lasījumu iesniegusi grozījumus, kas paredzētu jūtamu valdības locekļu algu palielināšanu. Čigāne uzskata, ka ar šo jautājumu nevajadzētu nodarbināt jauno Saeimu.

Grozījumi izstrādāti sadarbībā ar Finanšu ministriju. Tie paredz palielināt koeficientus, pēc kuriem aprēķina ministru algas. Rezultātā Ministru prezidenta atalgojums “uz rokas” jeb pēc nodokļu nomaksas pieaugtu no pašreizējiem 1945 eiro līdz 2769 eiro, proti, par 824 eiro.

Savukārt ministru alga “uz rokas” palielinātos no 1757 eiro līdz 2572 eiro jeb par 814 eiro. Pieaugtu arī valdības locekļu atvaļinājuma pabalsti. Čigāne uzskata, ka tas ir nepieciešams, lai politikā noturētu un piesaistītu jaunus profesionāļus. Problēmu izgaismojuši, piemēram, neveiksmīgie Vienotības centieni atrast jaunu veselības ministru, kad daudzi uzrunātie atteikušies zemā atalgojuma dēļ.

Aptaujātie ministri pārsvarā ieceri atbalsta, gan ar piebildi, ka būtu jārisina algu jautājums arī citās nozarēs strādājošajiem.

Tomēr lēmums būs jāpieņem parlamentam, un šodien Vienotības koalīcijas partneri Zaļo un zemnieku savienība un Nacionālā apvienība ieceri noraidīja, to neatbalsta arī opozīcija.

Līdz ar to ministriem gandrīz pilnīgi noteikti vēl pagaidām lielākas algas neredzēt, pat ja iecere tiks līdz balsojumam Saeimas plenārsēdē. Čigāne vēl nav izlēmusi, vai savus priekšlikumus atsauks. Vispirms viņa vēlas konsultēties ar Vienotības valdi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl