Vācijas atlantiskā asociācija: krievi izskatās tikpat kareivīgi, cik vienmēr

8 komentāri

Rīgā šajās dienās pulcējās pasaules eksperti uz nu jau tradicionālo “Rīgas konferenci”, lai diskutētu par drošības jautājumiem un izaicinājumiem, ar kuriem patlaban saskaras starptautiskā sabiedrība.

Nacionālajā bibliotēkā notiekošajā Rīgas konferencē pulcējās starptautisko attiecību eksperti un pasaules valstu līderi. Rīgas konferences tradīcija iedibināta 2006. gadā. Kopš tā laika pasākums kļuvis par iecienītu tikšanās vietu valstu līderiem no visas pasaules.

Rīgas konferences mērķis ir veidot labvēlīgu vidi viedokļu apmaiņai un diskusijām. Sarunu centrā – mūsdienu starptautiskās attiecības, drošība, NATO darbība un nākotne, Eiropas Savienības attīstība, lielvaru lomu pasaulē un digitālie izaicinājumi.

Viena no paneļdiskusijām bija veltīta Rietumu attiecībām ar Krieviju, kas ir īpaši saspīlētas kopš Krimas aneksijas, Skripaļu saindēšanas un Maskavas centieniem iejaukties citu valstu vēlēšanās.

Eksperti ieskicēja savu redzējumu, kāpēc Krievija ir tieši tāda, kāda patlaban ir, un to, kā šīs valsts varētu attīstīties. Ekonomiski Putins esot cietis neveiksmi – viņam neesot izdevies pārveidot ekonomiku un izmantot milzīgo energoresursu potenciālu industriālajā jomā, proti, Krievija ir atkarīga no citiem.

Vēl eksperti atzina, ka Krievija esot nespējīga visvarenība – no vienas puses, Krievijas prezidentam atbilstoši konstitūcijai esot visi resursi un vara, no otras puses, – viņš nevarot izdarīt neko, nespējot garantēt attīstību, drošību un stabilitāti. Putins valsti vadot pašnāvnieciski.

Sešus gadus pēc iebrukuma Ukrainā un Krimas aneksijas krievi izskatoties tikpat kareivīgi, cik vienmēr, proti, mūsu kaimiņvalstī neuzņemoties nekādu atbildību par starptautisko noteikumu pārkāpumu Ukrainā, bet tā vietā Krievija pat esot lepna par to – turpina savu naratīvu par ļaunajiem Rietumiem, kuri vēlas vājināt un pakļaut Krieviju.

“Rīgas konference” ilga divas dienas, kopumā tajās aizvadot 11 dažādu formātu diskusijas. Pasākumu rīko Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Ārlietu un Aizsardzības ministriju.

8 komentāri