Politologs Vācijā prognozē sarežģītas valdības veidošanas sarunas

Komentāri

Vācijā gaidāmas sarežgītas valdības veidošanas sarunas, – tā, komentējot pirmās vēlētāju aptaujas, kas liecina, ka Bundestāga vēlēšanās uzvarējuši Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītie kristīgie demokrāti (CDU) un viņu Bavārijas meitaspartija – Kristīgi sociālā savienība (CSU), svētdien raidījumā “LNT Ziņas” sacīja politologs, Latvijas Universitātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Politologu pārsteiguši CDU salīdzinoši sliktie rezultāti, taču atbilstoši prognozēm startējusi pret imigrāciju noskaņotā eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (AfD).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Spriežot pēc partiju līderu paziņojumiem, veidosies koalīcija no CDU, “zaļajiem” un brīviem demokrātiem (FDP). Bet sociāldemokrāti (SPD) dosies opozīcijā un Martins Šulcs būs šīs opozīcijas frakcijas līderis,” sacīja Skudra.

Ja piepildīsies šis koalīcijas scenārijs, tad Vācijas kurss Eiropas Savienības politikas jautājumos varētu mainīties, jo FDP aktīvi iestājas par dažādu ātrumu Eiropu, par Eiropas Komisijas tiesību ierobežošanu un par aizsardzības savienības veidošanu, vērtēja politologs.

Tomēr Skudra pieļāva iespēju, ka tiks veidota arī mazākuma valdība, bez “zaļo” līdzdalības, kas nozīmētu jaunas parlamenta vēlēšanas jau nākamā gada rudenī.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl